Firmy mohou soutěžit o cenu za odpovědnost

Táňa Chudáčková, CSR Fórum
3. 8. 2011 16:53
České firmy se mohou zúčastnit soutěže o cenu za zodpovědné podnikání.
Foto: Deutsche Bank AG

Praha - Platforma pro odpovědné firmy Byznys pro společnost vyhlašuje již 8. ročník prestižní národní ceny TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2011. Ten přímo navazuje na cenu TOP FILANTROP 2010.

Soutěžit mohou firmy podnikající v České republice v hlavní kategorii TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ a MALÁ FIRMA 2011 a dalších projektových cenách.

TOP ocení odpovědný přístup k podnikání, firemní dárcovství, strategii udržitelnosti a inovaci.

Posun v zaměření ceny přináší požadavek od samotných firem, které se začínají zaměřovat na komplexní témata v rámci udržitelného a odpovědného podnikání.

Cena vychází z mezinárodně uznávaných ocenění a partnersky spolupracuje s odbornými sdruženími na národní i evropské úrovni.

Stejně jako v loňském roce, i letos se budou moci firmy ucházet o cenu formou přihlášek, jejichž uzávěrka je v srpnu 2011.

Vítěz bude známý v listopadu

Přihlášky firem jsou hodnoceny na základě metodiky, která hodnotí jak strategii firmy, tak inovativní přístup. Každá firma může požádat o asistenci při vyplňování přihlášky a přijít na osobní konzultaci.

Firmy, které splní základní kritéria v oblasti strategie, budou umístěny na short-list, který bude poskytnut jako příklad dobré praxe médiím i odborné veřejnosti. Tím chce platforma Byznys pro společnost ukázat co největší počet zajímavých a inspirativních přístupů.

Finální vítěze ve všech kategoriích vybere vždy odborná komise. Složení odborné komise bude zveřejněno na webových stránkách.

Vyhlášení výsledků proběhne na slavnostním galavečeru v pražském divadle Archa 9. listopadu 2011.

Více informací k jednotlivým kategoriím a k celé soutěži naleznete na www.byznysprospolecnost.cz.

Tento materiál vznikl v rámci společného projektu Aktuálně.cz a CSR fórum - webového magazínu Byznys a společnost.

Sekce chce informovat o světě firem, neziskových organizací, trendech v CSR a společenské odpovědnosti vůbec.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Krejčíková do čtvrtfinále v Istanbulu nepostoupila, Siniakovou čeká jednička Mertensová

Tenistka Barbora Krejčíková do čtvrtfinále turnaje v Istanbulu nepostoupila. Ve druhém kole nasazená pětka podlehla na antuce v chladném podvečeru 3:6, 3:6 Rumunce Aně Bogdanové.

Dvaačtyřicátá hráčka světa Krejčíková v Istanbulu v prvním kole musela otáčet duel s domácí Caglou Büyükakcayovou, dnes už se jí ale obrat nepodařil. O šedesát míst hůře postavené Bogdanové podlehla finalistka březnového turnaje v Dubaji i ve druhém vzájemném utkání, tentokrát za 82 minut.

Jedinou Češkou ve čtvrtfinále je Kateřina Siniaková, jejíž soupeřkou bude nasazená jednička Elise Mertensová. Belgická hráčka dnes potvrdila roli favoritky v utkání 2. kola s Viktorijí Golubicovou až ve třech setech, Švýcarku porazila 6:4, 4:6, 6:1.

Siniaková postoupila do svého prvního čtvrtfinále od loňského září už ve středu. S Mertensovou, která je momentálně ve světovém žebříčku na 17. místě, se utká počtvrté. V předchozích třech zápasech v roce 2019 s ní uhrála dohromady jeden set. Česká tenistka bude usilovat o své první semifinále od předloňského srpna, kdy byla mezi nejlepší čtveřicí na turnaji v Bronxu.

Nadal bojoval opět ve třech setech

Jedenáctinásobný vítěz turnaje v Barceloně Rafael Nadal postoupil po druhé třísetové výhře za sebou do čtvrtfinále. Favorizovaný španělský tenista dnes na antuce v katalánské metropoli porazil 6:0, 2:6, 6:2 dvojnásobného šampiona turnaje Keie Nišikoriho z Japonska.

Antukový fenomén Nadal se letos na svém nejoblíbenějším povrchu rozjíždí pomaleji. Minulý týden vypadl ve čtvrtfinále v Monte Carlu, kde také v minulosti získal 11 titulů, a v Barceloně bojoval ve středu tři sety s běloruským outsiderem Iljou Ivaškou.

Ve čtvrtfinále Nadala čeká Brit Cameron Norrie, jemuž ve 3. kole vzdal ve druhém setu Belgičan David Goffin. Pokud čtyřiatřicetiletý Španěl v Barceloně dokráčí k titulu, povede se mu to poprvé po ztrátě minimálně dvou setů. Devětkrát Nadal turnaj vyhrál bez prohrané sady a na cestě za zbývajícími dvěma triumfy ztratil jen set.

Ve čtvrtfinále turnaje jsou také mimo jiné oba finalisté z Monte Carla - Řek Stefanos Tsitsipas a Nadalův přemožitel Andrej Rubljov z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy