Firmou roku je výrobce elektronických desek Hokami, živnostníkem roku šperkař Lomos

Petr Zenkner Petr Zenkner
7. 12. 2016 21:45
Vítěz Vodafone Firma roku dokázal uspět v oboru, kde jasně dominují čínští dodavatelé. Živnostník roku, David Lomos, má šperkařskou a pasířskou dílnu, která vyrábí zásnubní a snubní prsteny.
Práce šperkaře (ilustrační foto).
Práce šperkaře (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Praha – Soutěže Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku vyhlašované Hospodářskými novinami znají své vítěze. Ocenění pro vítěze na slavnostním vyhlášení v pražském Žofíně ve středu večer získal živnostník David Lomos a firma Hokami.

Podnikejte bez papírování!

Bezšanonu.cz - ilustrační foto

TIP: Jednoduchý a srozumitelný nástroj pro firmy i živnostníky pomůže s účetnictvím. Vyzkoušejte zde >>

Vítěz Vodafone Firma roku dokázal uspět v oboru, kde jasně dominují čínští dodavatelé. Výrobce elektronických desek Hokami od roku 1991 dodává elektroniku do celého světa a postupně se prosadil jako dodavatel pro satelity nebo letadla. Liberecká firma čeká rekordní tržby kolem jedné miliardy korun.

Tržby vítěze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku, jímž je šperkař David Lomos, jsou mnohonásobně menší. Ale i on nabízí unikátní výrobek, kvůli kterému ho zákazníci sami vyhledávají. Jeho šperkařská a pasířská dílna funguje pod jménem Daloo již 16 let a vyrábí zásnubní a snubní prsteny. Kombinuje přitom nejrůznější materiály a design.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
Další zprávy