Firmou roku je výrobce elektronických desek Hokami, živnostníkem roku šperkař Lomos

Petr Zenkner
7. 12. 2016 21:45
Vítěz Vodafone Firma roku dokázal uspět v oboru, kde jasně dominují čínští dodavatelé. Živnostník roku, David Lomos, má šperkařskou a pasířskou dílnu, která vyrábí zásnubní a snubní prsteny.
Práce šperkaře (ilustrační foto).
Práce šperkaře (ilustrační foto). | Foto: ČTK

Praha – Soutěže Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku vyhlašované Hospodářskými novinami znají své vítěze. Ocenění pro vítěze na slavnostním vyhlášení v pražském Žofíně ve středu večer získal živnostník David Lomos a firma Hokami.

Podnikejte bez papírování!

Bezšanonu.cz - ilustrační foto

TIP: Jednoduchý a srozumitelný nástroj pro firmy i živnostníky pomůže s účetnictvím. Vyzkoušejte zde >>

Vítěz Vodafone Firma roku dokázal uspět v oboru, kde jasně dominují čínští dodavatelé. Výrobce elektronických desek Hokami od roku 1991 dodává elektroniku do celého světa a postupně se prosadil jako dodavatel pro satelity nebo letadla. Liberecká firma čeká rekordní tržby kolem jedné miliardy korun.

Tržby vítěze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku, jímž je šperkař David Lomos, jsou mnohonásobně menší. Ale i on nabízí unikátní výrobek, kvůli kterému ho zákazníci sami vyhledávají. Jeho šperkařská a pasířská dílna funguje pod jménem Daloo již 16 let a vyrábí zásnubní a snubní prsteny. Kombinuje přitom nejrůznější materiály a design.

 

Právě se děje

Další zprávy