Firma Pivovar Louny končí, Heineken už vaří jinde

ČTK ČTK
28. 8. 2013 14:34
Zrušení firmy s likvidací schválila valná hromada akciové společnosti
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Heineken

Praha - Řádná valná hromada akciové společnosti Pivovar Louny ve středu schválila zrušení firmy s likvidací. Řekl to Jiří Hauptmann mluvčí skupiny Heineken, která je majoritním vlastníkem pivovaru. Heineken koupil lounský pivovar v roce 2008, o dva roky později zde výrobu ukončil a přesunul ji do jiných provozů.

Likvidátorem společnosti byl podle mluvčího určen finanční ředitel skupiny Heineken Jan G. Hamel. "Jakmile se majetek prodá, peníze se rozdělí mezi akcionáře," řekl Hauptmann. Více než 98 procent akcií Pivovaru Louny má v držení Heineken.

Podle Hauptmanna jsou v majetku společnosti především nemovitosti včetně bývalého provozu pivovaru, který v současnosti slouží jako distribuční centrum.

Podle databáze ČTK Prodata činila celková výše aktiv Pivovaru Louny v loňském roce 40 milionů korun. Firma loni dosáhla ztráty 2,5 milionu korun.

Výroba piva by se ještě letos na podzim měla do Loun vrátit ve formě minipivovaru. Společnost Pivo ZLOun plánuje první zkušební várku uvařit začátkem září. "Začít prodávat první pivo by měla v říjnu," řekl jeden z majitelů firmy Radek Taraba.

Skupina Heineken v současnosti vaří v ČR pivo v Brně, v Krušovicích a Velkém Březně. V minulosti vařila také ve Znojmě, Kutné Hoře, Lounech a Krásném Březně. Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva.

 

Právě se děje

Další zprávy