Firma, která chce provozovat mýto v Česku, změnila majitele. Koupila ji skupina J&T

ČTK ČTK
31. 3. 2016 16:55
Slovenský provozovatel mýtného systému Skytoll prodal skupině J&T svou českou dceřinou firmu, prostřednictvím které se uchází o výběr mýtného v Česku. Vyplývá to z Veřejného rejstříku a sbírky listin, kde od 23. března ve firmě Skytoll CZ působí jako jediný společník dceřinka J&TBanky, firma J&T IB and Capital Markets. Koupi společnosti potvrdila mluvčí J&T Banky Monika Veselá. Nový vlastník odvolal z pozice jednatele Roberta Ševelu a jmenoval Dušana Palcra, který je zároveň místopředsedou představenstva skupiny J&T. Českou společnost má Palcr vést společně s jednatelem slovenské Skytoll, kterým je Matej Okáli. Obě firmy, česká i slovenská, se pak v konsorciu uchází o českou mýtnou zakázku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy