Figurka ze dřeva a pětkrát větší. Lego s limitovanou edicí vzpomíná na své začátky

Ekonomika Ekonomika
5. 11. 2019 16:26
Společnost Lego nabídla svým zákazníkům limitovanou edici s ikonickým panáčkem, a to i v Česku. Rozdíl oproti běžné verzi spočívá ve velikosti, která je oproti klasické figurce pětinásobná. Panáček je rovněž místo z plastu vyřezaný z dubového dřeva. Edice má připomenout začátky dánské společnosti, která začala výrobu hraček právě ve dřevě.
Limitovaná edice Lego.
Limitovaná edice Lego. | Foto: Lego

Figurka z certifikovaného dřeva měří přes 20 centimetrů na výšku, 11 centimetru na šířku a osm centimetrů do hloubky. Zákazníkům ji společnost dodává v prémiovém dárkovém boxu. "Tato sada obsahuje také 28stránkovou brožuru s informacemi o historii minifigurek a vývoji tohoto dřevěného modelu," uvádí firma.

Návod přiložený k panáčkovi zároveň zákazníkovi nabízí pokyny, jak z téměř tří desítek přiložených dílků postavit dohromady pět menších modelů, které může dřevěná figurka držet v ruce.

Sada s panáčkem, jejíž cena činí 2999 korun, je na českém e-shopu k prodeji "již brzy". Pro členy VIP klubu je sice v prodeji již od 3. listopadu, zbylí zákazníci si ale budou moci limitovanou edici zakoupit až od 8. listopadu.

První figurky vyrobil zakladatel firmy Lego Ole Kirk Kristiansen právě ze dřeva. Když se po druhé světové válce stalo vzácnou surovinou, sortiment musel být doplněn hračkami z plastu, připomíná firma ve své tiskové zprávě.

Společnost Lego se obecně snaží nahradit plastické hmoty jiným materiálem. Loni například některé kostičky vyrobila z cukrové třtiny.

Minulý měsíc zase oznámila, že hodlá nepotřebné kostičky vrácené zákazníky recyklovat. Test celého procesu zahájila ve Spojených státech a pokud se osvědčí, zavede ho podle svých slov po celém světě. Společnost se tak snaží vyjít vstříc zákazníkům, které znepokojuje znečištění životního prostředí plasty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy