Festival v Karlových Varech má nového hlavního sponzora. ČEZ nahradí Křetínského firmy

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
16. 4. 2018 13:57
Společnosti EP Industries a Mall.cz by měly poslat festivalu peníze, které chybí po nečekaném odchodu polostátní firmy ČEZ.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Hlavním sponzorem Mezinárodního filmového festivalu (MFF) Karlovy Vary po odchodu dlouholetého generální partnera, elektrárenské společnosti ČEZ, bude EP Industries (EPI) a internetový obchod Mall.cz, které jsou spojeny s podnikatelem Danielem Křetínským.

Uvedl to dnes server iHNed.cz. Obě firmy by festivalu měly ročně posílat zhruba 15 milionů korun ročně. Ani jedna ze společností informaci nekomentovala. Mluvčí festivalu Uljana Donátová a mluvčí EPI Daniel Častvaj odkázali k oficiální tiskové konferenci festivalu.

ČEZ ukončil spolupráci s karlovarskou přehlídkou po 16 letech s odůvodněním, že musí šetřit. Rozhodnutí oznámila firma v polovině března. ČEZ dával v posledních letech karlovarskému festivalu téměř 20 milionů korun ročně, rozpočet akce se pohyboval kolem 135 milionů korun.

Pro letošní rok má výpadek v rozpočtu festivalu, který se koná od 29. června do 7. července, po odchodu ČEZ částečně nahradit Sokolovská uhelná. Její spolumajitel František Štěpánek minulý týden Českému rozhlasu Radiožurnálu řekl, že firma to vnímá jako jednorázovou pomoc v letošním roce, protože festival nemá dost času dát dohromady peníze, které vypadly. Prezident festivalu Jiří Bartoška chce všechny partnery akce oznámit ve druhé půlce dubna.

E-shop Mall.cz festival už sponzoruje, nyní podle informací Hospodářských novin ale navýší plnění. Pro EP Industries je viditelný sponzoring novinkou, uvedl server.

EP Industries, jejímž spoluvlastníkem je Křetínský, patří mezi přední průmyslová uskupení v ČR. Zahrnuje zhruba desítku podniků působících mimo jiné v energetickém strojírenství, dopravní infrastruktuře, automobilovém průmyslu a odpadovém hospodářství.

Křetínský prostřednictvím společnosti Czech Media Invest rovněž drží podíly v e-commerce gigantu Mall Group, který sdružuje celou řadu e-shopů včetně Mall.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy