Fed: Růst ekonomiky USA na začátku podzimu mírně zrychlil

ČTK ČTK
19. 10. 2016 21:06
Washington - Růst ekonomiky Spojených států na začátku podzimu mírně zrychlil, podpořily ho mimo jiné vyšší spotřebitelské výdaje. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha, kterou zveřejnila americká centrální banka (Fed). Měnový výbor Fedu ke zprávě přihlédne na začátku listopadu, kdy se sejde k dalšímu rozhodování o měnové politice. Mírné zrychlení hospodářského růstu by mohlo představitele centrální banky povzbudit ke zvýšení úrokových sazeb. Většina analytiků nicméně předpokládá, že Fed s jakoukoliv změnou úroků počká na výsledek prezidentských voleb, které se budou konat 8. listopadu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 10 minutami

Joe Biden si při hře se psem vymknul kotník

Zvolený americký prezident Joe Biden při hře se psem Majorem sklouzl a vymknul si kotník. Oznámil to jeho úřad. Podle něj se to stalo v sobotu a v neděli měl osmasedmdesátiletého politika prohlédnout ortoped. V krátkém prohlášení se uvádí, že to bude jenom z "opatrnosti".

Podle agentury AP Biden navštívil ortopeda dnes odpoledne. Agentura Reuters napsala, že Biden odjel za ortopedickým specialistou v Newarku ve státě Delaware. Novináři, kteří s ním cestovali, museli zůstat v autobuse a neviděli ho vstupovat do budovy, uvádí Reuters.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy