Eden obrůstá plevelem. Rájem na Zemi je Tesco.

Eden obrůstá plevelem. Rájem na Zemi je Tesco.
Už na podzim 2006 vypsala radnice koncesní řízení na firmu, která by provedla rekonstrukci za zhruba 400 milionů korun.
Podle tehdejších představ radnice by v objektu měl být víceúčelový společenský sál, restaurace, posilovna, bowling, squash a jiné služby.
Investora ale radnice zatím stále hledá, stejně jako se jí předtím nepodařilo najít ani kupce.
Podle mluvčího Prahy 10 Jana Charváta proběhne další pokus pravděpodobně na jaře roku 2010.
Foto: Jan Langer
Petr Kučera Petr Kučera, Jan Langer
6. 11. 2009 0:00

Radnice Prahy 10 chce na jaře příštího roku najít investora pro chátrající Kulturní centrum Eden v pražských Vršovicích. Poprvé to zkusila už podzim 2006. Neúspěšně - areál zatím dál chátrá.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy