Před 70 lety začínalo s kávou. Postupně Tchibo vsadilo na svébytný byznys s ledasčím

Tchibo hledalo kávu pro svůj byznys v Africe, například v Keni.
Dva obchodníci, Max Herz (vlevo) a Carl Tchilling-Hiryan, přicházejí krátce po válce na originální myšlenku - posílat balíčky kvalitní pražené kávy, která byla luxusním zbožím, poštou.
V roce 1949 tak v Hamburku zakládají zásilkový obchod Tchibo. Název Tchibo je zkratkou složenou z prvních slabik jmen Tchilling a Bohne (německy „zrnko“).
A aby si získali důvěru zákazníků, zábavně výukovou formou jim přibližují, co vše dělají pro to, aby jim domů došla ta "nejlepší káva".
Musí zajet do Afriky...
Foto: Tchibo Praha
Iva Špačková Iva Špačková
11. 5. 2019 12:53
Kávový gigant Tchibo slaví 70 let od svého vzniku. Firma, která vznikla v německém Hamburku, se rozrůstala postupně. Nejdříve fungovala jako zasilatelství, pak jako kavárna a nakonec jako obchod, v němž prodej pražené kávy zastupuje už jen jednu část byznysu. Podívejte se, jak rostla společnost, která je dnes hned v několika zemích lídrem trhu s praženou kávou.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy