Před 70 lety začínalo s kávou. Postupně Tchibo vsadilo na svébytný byznys s ledasčím

Foto: Tchibo Praha
Iva Špačková Iva Špačková
11. 5. 2019 12:53
Kávový gigant Tchibo slaví 70 let od svého vzniku. Firma, která vznikla v německém Hamburku, se rozrůstala postupně. Nejdříve fungovala jako zasilatelství, pak jako kavárna a nakonec jako obchod, v němž prodej pražené kávy zastupuje už jen jednu část byznysu. Podívejte se, jak rostla společnost, která je dnes hned v několika zemích lídrem trhu s praženou kávou.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy