Před 70 lety začínalo s kávou. Postupně Tchibo vsadilo na svébytný byznys s ledasčím

Tchibo hledalo kávu pro svůj byznys v Africe, například v Keni.
Dva obchodníci, Max Herz (vlevo) a Carl Tchilling-Hiryan, přicházejí krátce po válce na originální myšlenku - posílat balíčky kvalitní pražené kávy, která byla luxusním zbožím, poštou.
V roce 1949 tak v Hamburku zakládají zásilkový obchod Tchibo. Název Tchibo je zkratkou složenou z prvních slabik jmen Tchilling a Bohne (německy „zrnko“).
A aby si získali důvěru zákazníků, zábavně výukovou formou jim přibližují, co vše dělají pro to, aby jim domů došla ta "nejlepší káva".
Musí zajet do Afriky...
Foto: Tchibo Praha
Iva Špačková Iva Špačková
11. 5. 2019 12:53
Kávový gigant Tchibo slaví 70 let od svého vzniku. Firma, která vznikla v německém Hamburku, se rozrůstala postupně. Nejdříve fungovala jako zasilatelství, pak jako kavárna a nakonec jako obchod, v němž prodej pražené kávy zastupuje už jen jednu část byznysu. Podívejte se, jak rostla společnost, která je dnes hned v několika zemích lídrem trhu s praženou kávou.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dne sněmovny slib. V dolní komoře nahradil předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku (ANO). Hnilička se v úterý vzdal mandátu kvůli porušení protiepidemických opatření.

Samaš (54) dříve působil jako místostarosta Rakovníka. Hnilička odešel z dolní komory v souvislosti s víkendovou účastí na oslavě v teplickém hotelu. V čele sportovní agentury by rád zůstal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy