Předvolební finiš: Politici ANO otevřeli Zahradní Město i nový podchod na Žižkov

Předvolební finiš: Politici ANO otevřeli Zahradní Město i nový podchod na Žižkov
Tu Správa železnic (SŽ) vybudovala v rámci modernizace pražské železnice mezi hlavním nádražím a Hostivaří.
Stanice vznikla na nové traťové přeložce.
...
Lidé se podchodem dostanou z centra města až na Žižkov.
Foto: Ministerstvo dopravy
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
24. 9. 2021 13:34
Správa železnic zprovoznila novou vlakovou stanici Praha-Zahradní Město. Vybudovala ji v rámci modernizace pražské železnice mezi hlavním nádražím a Hostivaří, stanici tvoří dvě ostrovní a jedno vnější nástupiště, k němuž vedou schody a výtahy. Podívejte se, jak vypadá. Správa železnice v pátek současně otevřela také prodloužený podchod, kterým se lidé dostanou z centra města až na Žižkov.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli podvodům s kompenzačními bonusy podala finanční správa už 133 trestních oznámení

Finanční správa dosud podala 133 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení tzv. kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Podle správy tak bylo před neoprávněnou výplatou uchráněno zhruba 47 milionů korun. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Nyní správa oslovuje žadatele o kompenzační bonus, u kterých bylo na základě spolupráce s jinými resorty zjištěno, že souběžně čerpali kompenzační bonusy a podpory vyplácené jinými resorty, u nichž zákon souběh výslovně zakazuje. "Za období letošního roku bylo zjištěno možné pochybení jen u zhruba 2500 žadatelů, což v porovnání s jejich celkovým počtem nelze hodnotit jako cílené a plošné zneužívání zákona," uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Během pandemie, která začala na jaře roku 2020, přijala správa zhruba 2,7 milionu žádostí, na jejichž základě vyplatila kompenzace za zhruba 44 miliard korun. Žádosti za poslední období tzv. kompenzačního bonusu, tedy za letošní květen, bylo možné podat do 2. srpna.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Badosaová si po triumfu v Indian Wells poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Španělské tenistce Paule Badosaové vynesl nedávný triumf v Indian Wells premiérovou účast na Turnaji mistryň. Na finále sezony WTA Tour se třiadvacetiletá rodačka z New Yorku kvalifikovala jako osmá hráčka, nicméně ve hře je ještě jedno místo, neboť světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová oznámila, že se turnaje v mexické Guadalajaře nezúčastní.

Další zprávy