Foto: Tramvají ke koni. Podívejte se, kde mají vzniknout nové tratě v centru Prahy

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Stanice Muzeum asi v roce 1972. Tramvaje tu jezdily do prosince roku 1980, pak už prý kvůli nově postavenému metru nebyly potřeba.
O jejich návratu se v posledních letech hovořilo několikrát, proti se stavělo hlavně vedení městské části Praha 1. (Fotka z roku 1978.)
V červenci 1985 zmizely tramvaje i z ulice Na Příkopě (změnila se na pěší zónu). Od té doby projíždějí Václavským náměstím jen napříč v jeho polovině - z Jindřišské do Vodičkovy ulice.
Přímo na náměstí zbyly jen tyto tramvaje, které nikam nejedou. Slouží k občerstvení.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Petr Kučera Ludvík Hradilek, Petr Kučera
25. 4. 2018 12:04
Téměř čtyřicet let od zrušení tramvajových tratí v horní části Václavského náměstí se znovu plánuje jejich obnovení. Koleje možná povedou i tam, kde dříve nebyly. Projděte si možné varianty přímo v terénu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy