Foto: Tramvají ke koni. Podívejte se, kde mají vzniknout nové tratě v centru Prahy

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Stanice Muzeum asi v roce 1972. Tramvaje tu jezdily do prosince roku 1980, pak už prý kvůli nově postavenému metru nebyly potřeba.
O jejich návratu se v posledních letech hovořilo několikrát, proti se stavělo hlavně vedení městské části Praha 1. (Fotka z roku 1978.)
V červenci 1985 zmizely tramvaje i z ulice Na Příkopě (změnila se na pěší zónu). Od té doby projíždějí Václavským náměstím jen napříč v jeho polovině - z Jindřišské do Vodičkovy ulice.
Přímo na náměstí zbyly jen tyto tramvaje, které nikam nejedou. Slouží k občerstvení.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Petr Kučera Ludvík Hradilek, Petr Kučera
25. 4. 2018 12:04
Téměř čtyřicet let od zrušení tramvajových tratí v horní části Václavského náměstí se znovu plánuje jejich obnovení. Koleje možná povedou i tam, kde dříve nebyly. Projděte si možné varianty přímo v terénu.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy