Bagry vyjely na další úsek D7. Podívejte se, kde všude se ještě letos má dokončovat

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
11. 9. 2020 15:48
U Loun se v pátek začalo pracovat na rozšíření doposud dvoupruhové silnice na dálnici D7. Stavět se bude zhruba šestikilometrový úsek, zatím bez omezení provozu. Hotovo bude podle Ředitelství silnic a dálnic v polovině roku 2022. Úsek je nechvalně známý pro dvě tragické nehody, při jedné z nich zemřelo osm lidí.
Na obchvatu u Loun na dálnici D7 se pracuje od loňského roku, nyní ŘSD začalo s pracemi na rozšíření dvoupruhové silnice.
Na obchvatu u Loun na dálnici D7 se pracuje od loňského roku, nyní ŘSD začalo s pracemi na rozšíření dvoupruhové silnice. | Foto: ŘSD

Na D7 se od loňského roku už staví obchvat Panenského Týnce. Brzo se začne pracovat také na úseku u Chlumčan, na který se aktuálně koná výběrové řízení na zhotovitele. "Na zbývající tři úseky ve Středočeském kraji jsme v letošním roce získali územní rozhodnutí a probíhá příprava ke stavebnímu řízení," uvedl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

U posledního úseku u Postoloprt řeší ŘSD změnu dokumentace pro územní rozhodnutí s ohledem na hladinu stoleté vody. Podle aktuálních podkladů ŘSD se s realizací počítá mezi lety 2025 a 2027, všechny ostatní chybějící nebo rozestavěné úseky by podle harmonogramu měly být zprovozněny v roce 2025.

Po rozšíření silnice přijdou Louny o jeden sjezd z dálnice. "Čtyři pruhy potřebujeme jako sůl. Přestože to vypadá jako klidný úsek, má bohužel na svědomí několik životů," uvedl starosta Pavel Janda (Pro lepší Louny).

U Panenského Týnce v březnu 2016 havaroval autobus se školáky, nehoda si vyžádala 47 zraněných, z toho 43 dětí. Nejtragičtější následky měla srážka z února 2008, kdy se u Panenského Týnce střetly nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Tehdy zahynulo osm dělníků z mikrobusu, kteří cestovali na noční směnu.

Náklady na investici u Loun jsou zhruba 773 milionů korun bez DPH, 60 procent z toho zaplatí Evropská unie. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) připomněl, že dálnice D7 je důležitá mimo jiné pro obsluhu průmyslových zón u Mostu, Loun, Postoloprt a zejména strategické zóny Triangle u Žatce. "Je dobře, že se nebude přerušovat při stavbě obchvatu Loun provoz," uvedl.

Denně na I/7 kolem Loun projede až 13 tisíc aut. V daném úseku se státu podařilo vykoupit všechny potřebné pozemky, žádný se nemusel vyvlastňovat.

Seznam úseků dálnic, které se letos zprovozní nově nebo po rekonstrukci: 

KRAJ TYP STAVBY DÉLKA
Vysočina Modernizace D1 u Velkého Meziříčí 5,9 km
Středočeský kraj Vybudování obchvatu mimo obec Řevničov  4,2 km
Středočeský kraj Vybudování přeložky silnice I/6 na trase Nové Strašecí - Řevničov dálnice D6  5,6 km
Středočeský kraj Modernizace D1 v úseku Soutice-Loket 10 km
Moravskoslezský kraj  Stavba dálnice D48 Rybí - MÚK Rychaltice 11,5 km

Video: Podívejte se, jak pokračuje výstavba D1 z Hradce Králové do Jaroměře

Jak pokračuje výstavba D11 z Hradce Králové do Jaroměře. | Video: ŘSD
 

Právě se děje

před 24 minutami

Bouzková s Hradeckou při deblové premiéře titul v Charlestonu nezískaly

Tenistky Marie Bouzková a Lucie Hradecká na prvním společném turnaji na zelené antuce v Charlestonu deblový titul nezískaly. Ve finále český pár podlehl 2:6, 4:6 nejvýše nasazené americko-nizozemské dvojici Nicole Melicharová, Demi Schuursová.

Dvaadvacetileté Bouzkové nevyšel útok na první titul v kariéře, o třináct let starší Hradecká už ve čtyřhře vyhrála 24 turnajů WTA Tour včetně dvou grandslamů.

Ve finále dvouhry se utkají o svou premiérovou trofej Danka Koviničová z Černé Hory a Ruska Veronika Kuděrmětovová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (antuka, dotace 565.530 dolarů):

Čtyřhra - finále: Melicharová, Schuursová (1-USA/Niz.) - Hradecká, Bouzková (ČR) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, 2,460.585 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Goffin (11-Belg.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 3:6, 6:0, Thompson (Austr.) - Paire (Fr.) 6:4, 6:7 (3:7), 7:6 (7:5).

Tenisový turnaj mužů v Marbelle (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Carreňo (1-Šp.) - Munar (Šp.) 6:1, 2:6, 6:4.

Čtyřhra - finále: Behar, Escobar (Urug./Ekv.) - Brkič, Čačič (Bosna/Srb.) 6:2, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Cagliari (antuka, dotace 408.800 eur):

Dvouhra - finále: Sonego (3-It.) - Djere (Srb.) 2:6, 7:6 (7:5), 6:4.

Aktualizováno před 30 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt, 11 lidí je zraněných. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo v neděli zraněno 11 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, nyní už byt odvětrávají, řekl mluvčí.

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. "Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník," uvedla. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místě je také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Hasiči měli událost hlášenou v 17:15, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. "Pět minut po příjezdu jsme měli požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno," řekl Kavka. Nyní budou hasiči zjišťovat příčiny, podle mluvčího připadá v úvahu technická závada či nedbalost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy