Taxify rozšiřuje provoz do dalších čtyř měst Česka. Brnu se vyhnula

ČTK ČTK
27. 7. 2018 12:41
Estonská společnost chce pro svůj další rozvoj využít svých zisků z Prahy, kde se hospodaření firmy pohybuje od loňského prosince v černých číslech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Taxify

Praha - Internetová alternativní přepravní služba Taxify rozšířila svůj provoz do dalších čtyř krajských měst v České republice. Od dnešních dopoledních hodin bude působit také v Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích. Dosud Taxify jezdila v rámci Česka pouze v Praze.

Estonská společnost chce pro svůj další rozvoj využít především svých zisků z Prahy, kde se podle podniku hospodaření firmy pohybuje od loňského prosince v černých číslech. Přesná čísla společnost neprozradila. Dalším zdrojem pro expanzi budou také peníze od investorů.

V květnu skupina investorů v čele s německou automobilkou Daimler vložila do firmy 175 milionů dolarů (zhruba 3,9 miliardy korun). Do rozšiřování svých služeb v jednotlivých městech plánuje firma investovat průběžně podle vývoje na trhu.

Služba chce podle šéfa firmy pro Česko a Slovensko Romana Sysla vedle územní expanze rozšiřovat i svou nabídku dopravy. "Postupně spouštíme dle potřeb jednotlivých měst kromě dopravy klasickými auty i motorky, tuk-tuky, elektrokoloběžky a další způsoby přepravy. Rádi bychom některé tyto novinky představili v dohledné době i v ČR," řekl Sysel.

Estonská firma, jejíž tržní hodnota se pohybuje kolem jedné miliardy dolarů (cca 22 miliard korun), byla založena před pěti lety. V Česku začala fungovat v srpnu 2015. V Praze podle údajů společnosti využívá aplikaci několik stovek aktivních řidičů.

Kromě Taxify působí v Česku i další podobné služby, jako je americký Uber nebo česká aplikace Liftago. Služeb Uberu v Praze využívá podle informací firmy 300 000 lidí. Aktivních řidičů má Uber kolem 2000. Aplikaci Liftago používá podle údajů z letošního dubna více než 1500 profesionálních řidičů taxi a přes čtvrt milionu cestujících v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Liberci a Bratislavě.

Pražští taxikáři alternativní dopravní služby typu Taxify a Uber kritizují, nedodržují podle nich zákony, když jezdí bez licence a taxametrů. Taxikáři na protest proti působení obou firem v hlavním městě několikrát blokovali dopravu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
před 51 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy