EasyJet měl potíže s informačním systémem. Zrušil přes 200 letů, dotklo se to i Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2022 9:21
Britské nízkonákladové aerolinky EasyJet vyřešily problém s informačním systémem, kvůli němuž ve čtvrtek zrušily přes 200 letů. Problém se týkal i linek z Prahy a do české metropole.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Můžeme potvrdit, že dřívější problémy s IT systémy byly odstraněny," uvedla ve čtvrtek večer britská letecká společnost.

"Bohužel vedly k tomu, že některé lety dříve během dneška (čtvrtka - pozn. red.) byly zrušeny. Přestože očekáváme, že většinu našeho zbývajícího letového programu budeme provozovat, některé lety mohou být v následujících hodinách ještě narušeny," dodala ve čtvrtečním prohlášení.

Na pražském letišti byly ve čtvrtek zrušeny přílety aerolinek EasyJet z Londýna a Manchesteru. Zrušeny byly i podvečerní odlety do těchto destinací. "Dopravci k rušení letišti důvod neuvádějí," řekla mluvčí letiště Klára Divíšková.

Během čtvrtka aerolinky EasyJet naopak z Prahy čtyři lety podle plánu vypravily, poslední z nich odletěl do Ženevy po 14:00 SELČ.

"Zrušili jste mi let, uvázl jsem na poslední chvíli v Praze. Vaše webové stránky nefungují, neumožňují mi spravovat rezervace. Co mám podle vás dělat?" napsal ve čtvrtek na Twitteru jeden z uživatelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 4 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy