Nová generace regionálních "panťáků". Škoda představila push-pull vozy pro Ostravsko

Nová generace regionálních "panťáků". Škoda představila push-pull vozy pro Ostravsko
Vlaky nabídnou až 356 míst k sezení.
Společnost Škoda Transportation ukázala na okruhu ve Velimi nové dvoupatrové soupravy pro České dráhy (ČD).
Státní železniční dopravce si objednal pět těchto souprav pro spoje v Moravskoslezském kraji.
Své první vlakové soupravy typu push-pull už Škoda Transportation před nedávnem dodala do sousedního Německa (na fotografii).
Foto: Škoda Transportation
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 6. 7. 2021 11:23
Škoda Transportation dodá do konce roku na železnici v Moravskoslezském kraji nové dvoupatrové soupravy. Vlaky fungují na principu push-pull, jde tedy o vozy tažené nebo tlačené lokomotivou, strojvedoucí se nachází v kabině řídicího vozu nebo lokomotivy, podle směru jízdy. Firma vlaky představila ve středu na okruhu ve Velimi. Své první push-pull soupravy nedávno dodala také do Německa.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy