Dvě třetiny Čechů chtějí vycestovat do zahraničí. Chybí jim zážitky, ukázal průzkum

ČTK ČTK
7. 6. 2021 12:03
Dvě třetiny Čechů chtějí v současné situaci podle průzkumu pražského letiště, který vypracovala společnost Median, vycestovat do zahraničí. To je asi o dvacet procentních bodů více než loni. Část lidí nadále odrazují protikoronavirová omezení. V pondělí to uvedlo Letiště Praha, které poptávku po cestování mapovalo v průzkumu i vloni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Právě cestování podle průzkumu Letiště Praha schází většině Čechů ze všech volnočasových aktivit během pandemie koronaviru nejvíce. Ochotu vycestovat do ciziny v průzkumu deklarovalo 67 procent dotázaných. Velká část z nich okamžitě, další například do dvou měsíců. Nejvyhledávanějším cíle by byly destinace u moře.

Podle průzkumu se zvýšil také zájem o letecké cestování. Nyní by ho zvolilo 63 procent cestujících. V červenci loňského roku to bylo 41 procent. Průzkum také ukázal, že až 68 procent dotázaných plánuje s rozvolněním nejvíce utrácet za cestování. To je v případě budoucích investic Čechů na prvním místě ze všech volnočasových aktivit.

Češi dále v průzkumu nejčastěji uváděli, že nejvíce jim chybí právě cestování a zážitky z něj. Na druhém místě se umístily návštěvy restaurací či barů, které postrádala zhruba polovina dotázaných. Dalším chyběly kulturní či sportovní akce a setkávání s rodinou či přáteli.

Leteckou dopravou podle průzkumu nechce kvůli současným protikoronavirovým opatřením cestovat kolem osmnácti procent respondentů. To je o zhruba polovinu méně než při loňském průzkumu.

Letiště hodnotí výsledky průzkumu jako pozitivní. Připomnělo, že doprava na letišti nyní postupně stoupá. V červnu nabídne letecké linky do více než sedmdesáti destinací.

Průzkum pro letiště během dubna a května provedla agentura Median na vzorku 1572 respondentů.

Video: Řecké ostrovy jsou oázy bez covidu. Pláže i bary jsou zatím prázdné, říká Češka z Korfu

Plánem je, aby byli do konce června alespoň první dávkou očkováni všichni lidé, kteří žijí na ostrovech, říká spisovatelka Pavla Smetanová. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Při požáru na jihu Ruska zemřelo nejméně sedm lidí, dalších devět je nezvěstných

Až 16 lidí zřejmě zemřelo při požáru v prachárně na jihu Ruska. Úřady potvrdily sedm mrtvých a devět nezvěstných, kteří ale zřejmě rovněž zahynuli.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Babiš uvítal pokyn ze summitu, aby Brusel zvážil další regulaci energetického trhu

Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za velký úspěch pokyn unijního summitu, aby komise zvážila další regulaci energetického trhu. Podle něj zatím Evropská komise nereaguje adekvátně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy