ŘSD s námi odmítlo jednat, říká šéf Eurovia o odchodu firem ze stavby dálnice D11

Adam Váchal Adam Váchal
29. 1. 2019 17:19
"Aktuální situaci řešíme více jak pět měsíců," říká generální ředitel Eurovia Martin Borovka v rozhovoru pro Aktuálně.cz o tom, proč konsorcium firem přestalo stavět dálnici D11.
Foto: ČTK

Sdružení stavebních firem si stěžuje, že staveniště není ve stavu, ke kterému se ŘSD zavázalo. Co to v praxi znamená a jak k situaci došlo?

Martin Borovka, předseda představenstva a generální ředitel Eurovia CS: Zjednodušeně řečeno se ŘSD zavázalo, že staveniště bude ve stavu, v jakém bylo před archeologickým výzkumem. Bohužel v tomto stavu není. Dlouhodobě jsme na to upozorňovali, také jsme nabízeli varianty řešení.

Uměli bychom sami staveniště připravit, ale ŘSD by nás o to muselo požádat a říci nám, kdy, jak a za kolik to máme realizovat. Bohužel nic z toho se nestalo. ŘSD s námi odmítlo jednat a nám nezbývala jiná možnost než podmínečné odstoupení od smlouvy.

 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Tunel Blanka se po čtyřech letech dočkal kolaudace

Tunel Blanka je po čtyřech letech od zprovoznění zkolaudován. Odstraněna byla podmínka dostavby vnějšího okruhu. Náklady stavby jsou asi 40 miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy