Dálniční známky budou v Česku elektronické. Podívejte se, jak se platí jinde v Evropě

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 14. 7. 2019 11:35
Motoristé v Česku by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to umožní, schválila Sněmovna. V novém systému bude možné dálniční poplatek uhradit elektronicky prostřednictvím internetu nebo mobilní aplikace. Podívejte se na přehled států Evropy, kde již využívají nový systém placení a kde naopak stále lepí na okna papírové známky.
Foto: iStock

Maďarsko - Pouze elektronické dálniční známky

Také na maďarských dálnicích a některých úsecích silnic první třídy musí mít motoristé koupenou digitální dálniční známku. Tu je možné si opatřit na internetu, ale také v mobilní aplikaci či v zákaznickém centru a na čerpacích stanicích.

  • K mání jsou známky pro osobní vozidlo a dodávky do hmotnosti 3,5 tuny na rok (v přepočtu 3370 korun), 30 dní (375 korun) nebo deset dní (270 korun).
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy