Po novém úseku dálnice D35 u Pardubic už jezdí řidiči. V budoucnu může nahradit D1

Po novém úseku dálnice D35 u Pardubic už jezdí řidiči. V budoucnu může nahradit D1
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve středu zprovoznilo úsek dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy na Pardubicku.
Na středeční slavnostní otevření dorazil také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
Podívejte se na video, které zachycuje vznik úseku Opatovice nad Labem - Časy.
Stavba byla vysoutěžena za 3,389 miliardy korun bez DPH, nakonec se ale prodražila. "Zatím nemáme finální cenu, protože se stavba ještě bude dokončovat v příštím roce. V tuto chvíli odhadujeme, že navýšení bude 400 nebo 450 milionů korun bez DPH, takže nárůst o necelých deset procent," řekl ve středu Mátl.
Foto: Ministerstvo dopravy
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
15. 12. 2021 13:06
Po necelých třech letech od začátku stavebních prací se ve středu pro řidiče otevřel úsek dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy. Nová část dálnice na Pardubicku, která měří 12,6 kilometru, navazuje na třípatrovou křižovatku v Opatovicích. Výstavba neměla přesáhnout částku 3,389 miliardy korun bez DPH, nakonec se ale o něco prodražila. Podívejte se, jak po ní jezdí první řidiči.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží Stanjura vládě v červenci

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vládě v červenci, řekl ve středu na tiskové konferenci. Do té doby budou podle něj schválena některá další opatření v souvislosti s energetickou krizí, budou k dispozici také přesnější data o hospodaření státu. Doplnil, že podle dubnového makroekonomického výhledu bude v letošním rozpočtu nejvýše 15 miliard korun dodatečných příjmů ve srovnání se schváleným rozpočtem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy