Nejlepší aerolinky na světě. Podívejte se, kdo získal "Oskary letecké dopravy"

pk on pk, on
19. 7. 2018 6:23
Výsledky letošního ročníku World Airline Awards vyhlásila poradenská společnost Skytrax.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Singapore Airlines

Nejlepší aerolinky roku

Výsledky letošního ročníku World Airline Awards vyhlásila poradenská společnost Skytrax. Výsledky soutěže, považované za "Oskary leteckého průmyslu", vycházejí ze zkušeností více než 20 milionů cestujících. Ti od loňského srpna do letošního května hodnotili celkem 335 leteckých dopravců.

Absolutním vítězem se staly Singapore Airlines, které si oproti loňskému ročníku prohodily pořadí s letos druhými Qatar Airways. I letos v žebříčku dominovaly asijské společnosti - v první desítce je jediná evropská (sedmá Lufthansa). Z českých dopravců se do první stovky hlavního žebříčku nedostal žádný.

  1. Singapore Airlines
  2. Qatar Airways
  3. ANA - All Nippon Airways
  4. Emirates
  5. EVA Air
  6. Cathay Pacific Airways
  7. Lufthansa
  8. Hainan Airlines
  9. Garuda Indonesia
  10. Thai Airways

Podívejme se teď na výsledky dílčích kategorií.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Česko dětské uprchlíky z Řecka nepřijme, nedostalo seznam, uvedl Hamáček

Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla česká strana pomoci, neposkytne. V pořadu Partie televize Prima to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zopakoval, že by ČR z táborů z Řecka mohla přivézt Afghánce a Pákistánce ve věku od 16 do 18 let, což považuje za bezpečnostní riziko. Kauzu pokládá za uzavřenou. Řecko loni začátkem září vyzvalo všechny ministry vnitra EU, aby jejich země přijaly děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Hamáček pak uvedl, že se řecká strana jen snaží znovu vyvolat debatu o přerozdělování uprchlíků. Dodal, že v přesouvání sedmnáctiletých bez nároku na azyl po Evropě nevidí smysl. Atény vybídl, aby poskytly konkrétní seznam 40 dětí, které by ČR mohla přijmout.

"Řecká strana jasně řekla, že nám žádný seznam 40 dětí nepošle, že se to musí řešit individuálně. Upozornila na to, že malé děti jsou v nějakých integračních programech na řecké straně, tudíž nejsou volné," uvedl Hamáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy