Nejlepší aerolinky na světě. Podívejte se, kdo získal "Oskary letecké dopravy"

pk on pk, on
19. 7. 2018 6:23
Výsledky letošního ročníku World Airline Awards vyhlásila poradenská společnost Skytrax.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Singapore Airlines

Nejlepší aerolinky roku

Výsledky letošního ročníku World Airline Awards vyhlásila poradenská společnost Skytrax. Výsledky soutěže, považované za "Oskary leteckého průmyslu", vycházejí ze zkušeností více než 20 milionů cestujících. Ti od loňského srpna do letošního května hodnotili celkem 335 leteckých dopravců.

Absolutním vítězem se staly Singapore Airlines, které si oproti loňskému ročníku prohodily pořadí s letos druhými Qatar Airways. I letos v žebříčku dominovaly asijské společnosti - v první desítce je jediná evropská (sedmá Lufthansa). Z českých dopravců se do první stovky hlavního žebříčku nedostal žádný.

  1. Singapore Airlines
  2. Qatar Airways
  3. ANA - All Nippon Airways
  4. Emirates
  5. EVA Air
  6. Cathay Pacific Airways
  7. Lufthansa
  8. Hainan Airlines
  9. Garuda Indonesia
  10. Thai Airways

Podívejme se teď na výsledky dílčích kategorií.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policisté v Paříži zastřelili muže, který je chtěl napadnout nožem

Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel "Jdu vás zabít!". Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy