Foto: Staré pantografy definitivně skončily. Podívejte se na jejich rozloučení

pk pk
11. 8. 2018 15:54
Elektrická jednotka řady 451/452, přezdívaná pantograf, emilka nebo žabotlam(a), vyjela v pátek naposledy do pravidelného provozu.
Loučení v Praze. pátek 10. srpna 2018.
Loučení v Praze. pátek 10. srpna 2018. | Foto: ČTK

Elektrická jednotka řady 451/452, přezdívaná pantograf, emilka nebo žabotlam(a), vyjela v pátek naposledy do pravidelného provozu. S cestujícími se rozloučila na trase Praha-Libeň - Praha-Podbaba.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy