Unikátní kilometr dlouhý vlak operoval v Česku. Umí si sám pod sebou opravit trať

Unikátní kilometr dlouhý vlak operoval v Česku. Umí si sám pod sebou opravit trať
Do Česka zavítal v září unikátní přes kilometr dlouhý vlak na opravu tratě pod kolejemi.
Funguje tak, že jede na už opravených kolejích, pod nimiž odstraňuje staré podloží a zároveň je vysypává novým štěrkem.
Stroj zvaný PM 200-2R přijel z Rakouska a opravoval trať mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi u Prahy.
Jeho obsluhu zajišťovala výhradně rakousko-německá vyškolená posádka.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 12. 2020 21:29
V Česku v září pracoval unikátní přes kilometr dlouhý stavební vlak na opravu tratě. Koleje a jejich podloží zvládne opravit během samotné jízdy. Správcům železnice tak ušetří náklady na desítky pracovníků. Na trati u Lysé nad Labem byl "v akci" několik dní, pak se vrátil rakouskému majiteli. Jak funguje, se podívejte v galerii, jejíž součástí je i video.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy