Oprava zničené fasády pražského hlavního nádraží začíná. Podívejte se na něj z výšky

Využijte jedinečnou možnost a projděte se s námi po střeše Hlavního nádraží v Praze.
Na pražském hlavním nádraží začala dlouho připravovaná rekonstrukce fasády historické Fantovy budovy. Opravy vyjdou 212 milionů korun. Modernizace budovy by měla trvat minimálně 2,5 roku. Rekonstrukci vnější části budovy navazuje na náročnou opravu střechy nad nástupišti, dokončenou před dvěma lety. Podívejte se na tehdejší fotogalerii, ve které se fotograf Aktuálně.cz prošel nad Hlavním nádražím ve výšce osmnácti metrů. Oprava střechy tehdy stála 690 milionů, dvě třetiny šly z evropských peněz.
Socha Nicholase Wintona na pražském Hlavním nádraží má nad sebou novou střechu, skrz kterou svítí slunce. Aspoň zatím.
Plechovo-prosklená konstrukce byla opravena po sto deseti letech. Rekonstrukce stála 690 milionů korun, z čehož dvě třetiny šly z evropských peněz.
Na některé části se tu vůbec nesmí šlapat.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 18. 6. 2019 16:23
Na pražském hlavním nádraží začala dlouho připravovaná rekonstrukce fasády historické Fantovy budovy. Opravy vyjdou 212 milionů korun. Modernizace budovy by měla trvat minimálně 2,5 roku. Rekonstrukce vnější části budovy navazuje na náročnou opravu střechy nad nástupišti, dokončenou před dvěma lety. Podívejte se na tehdejší fotogalerii, ve které se fotograf Aktuálně.cz prošel nad Hlavním nádražím ve výšce osmnácti metrů. Oprava střechy tehdy stála 690 milionů, dvě třetiny šly z evropských peněz.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy