Elefanty nezvládají prašan. Vlaky na Kolínsko jsou přeplněné kvůli roky staré chybě

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
16. 2. 2021 17:12
Sněhová kalamita z minulého týdne způsobila komplikace na železnici. Prachový sníh například vyřadil z provozu třetinu vlaků CityElefant tím, že pronikl do jejich elektroinstalace. Totožný problém přitom nastal u těchto vlaků Českých drah už v roce 2010. Kapacita vlaků je i nadále snížena, podle některých pasažérů jsou tak spoje přeplněné a nelze dodržovat hygienická opatření proti covidu-19.
Vlak CityElefant stojí na zasněženém nádraží v Lysé nad Labem, provoz vlaků zkomplikovala sněhová kalamita. Snímek pochází z 8. února 2021.
Vlak CityElefant stojí na zasněženém nádraží v Lysé nad Labem, provoz vlaků zkomplikovala sněhová kalamita. Snímek pochází z 8. února 2021. | Foto: ČTK

Příměstským vlakům CityElefant, které obstarávají dopravu v Praze a jejím nejbližším okolí (a také v Moravskoslezském kraji), způsobil komplikace zejména prašan, jenž se dostal do vysokonapěťových částí elektrických jednotek.

"Kvůli technické závadě (nežádoucí vniknutí prachového sněhu do elektroinstalace) je v tuto chvíli odstavena zhruba třetina všech elektrických jednotek CityElefant," informovala minulou středu Pražská integrovaná doprava (PID) na svém Twitteru. 

Ze stejného důvodu přitom ochromil prašan provoz těchto vlaků už při sněhové kalamitě před jedenácti lety. Vnikl do vysokonapěťových částí, kde roztál a způsobil zkratování těchto součástí. "V roce 2010 došlo vlivem prachového sněhu k podobnému výskytu poruch, přesněji narušení izolačního stavu trakčních tlumivek," potvrdil pro on-line deník Aktuálně.cz mluvčí Českých drah (ČD) Robert Pagan.

Výrobce vlaků, firma Škoda Vagonka, jež je dceřinou společností skupiny Škoda Transportation, se tehdy nechal slyšet, že závadu u vlaků zkoumá, vylepšení ale slíbil zatím jen u nově vyráběných souprav.

Pagan k tomu nyní doplnil, že se již tenkrát ve spolupráci s výrobcem přistoupilo u jednotek CityElefant ke konstrukční úpravě, přesněji úpravě filtrů, které jsou umístěny do sání chlazení a vniknutí sněhu zabraňují. Současně se zvyšovala třída izolace na vybraných konstrukčních celcích. 

Nezvykle drobné krystaly

V minulých dnech ale podle něj napadlo nadměrné množství opravdu jemného prachového sněhu, který do elektroinstalace i tak pronikl. "Běžně se sníh do elektroniky těchto vozidel nedostane, problémem byly nezvykle drobné krystaly zmrzlé vody, které pronikly dovnitř trakčních měničů skrze sání chlazení, kde roztály a způsobily zkrat," vysvětlil Pagan.

"Jednáme také znovu s výrobcem o možné další konstrukční změně. Ta by mohla spočívat v opětovné úpravě vnější strany žaluzií pro zvýšení ochrany elektroinstalace, úpravě vzduchových kanálů a zvažována je i otázka další ochrany tlumivky," dodal mluvčí ČD.

Také mluvčí Škody Vagonka Jan Švehla potvrdil, že firma jedná se státním dopravcem o možném řešení. "U nových elektrických jednotek jsme obdobné situace nezaznamenali," sdělil také.

Od minulého pátku jsou již sice všechny spoje v okolí Prahy a Středočeském kraji opět v provozu bez omezení, ale i nadále se sníženou kapacitou. Místo dvou souprav, z nichž každá čítá tři vozy, tak jezdí jen jedna. 

Podle Pagana jde ale jen o dočasné řešení. Od pátečního rána navíc ČD nasadily do provozu záložní motorovou jednotku, která je připravena operativně zajišťovat provoz v případě komplikací. 

"Dýchá na vás deset lidí"

Jenže snížení kapacity, kdy místo dvou souprav vyjíždí jen jedna, vede ve špičce podle některých cestujících k přeplněným vagonům, v nichž není možné dodržovat hygienická opatření proti šíření koronavirové nákazy.

Už minulý týden o tom informovaly Hospodářské noviny. "Stávající spoje jsou navíc kvůli nedostatku souprav vedené jen jednou soupravou namísto dvou, které ve špičkách jezdí na většině linek kolem Prahy. V praxi tak jezdí vlaky třeba z Úval u Prahy do centra jen se čtvrtinovou kapacitou oproti normálnímu stavu. Řada cestujících tak musí stát a dodržování bezpečných rozestupů kvůli pandemii není možné," napsaly HN.

Stejnou zkušenost má i cestující Matěj, s kterým mluvil deník Aktuálně.cz a jenž jezdí za prací do Prahy z Českého Brodu. Bydlí v obci Tismice, která leží asi tři kilometry od tohoto středočeského města. V současné době kvůli občasné práci z domova nasedá na příměstský vlak přibližně tři rána v týdnu, odpoledne se pak těmito vlaky, které staví například také v Klánovicích a Úvalech a končí v Kolíně, vrací domů. 

"Hlava na hlavě, osobní prostor tak asi pět centimetrů, lidé stáli v uličkách mezi sedadly," popsal pasažér Matěj, jak vypadaly v minulém týdnu cesty těmito spoji. "Pak už nějaké roušky ani nepomůžou, když na vás dýchá deset lidí, div že vám nedají pusu," dodal s tím, že byl cestující rád, že se vůbec dostal do vagonu, natož aby lidé uvnitř mohli dodržovat doporučené rozestupy. 

Přeplněný vůz CityElefant. Snímek pochází z minulé středy z půl šesté večer, jde o spoj z Prahy na Kolín.
Přeplněný vůz CityElefant. Snímek pochází z minulé středy z půl šesté večer, jde o spoj z Prahy na Kolín. | Foto: Cestující Matěj

"To už nebyl ten nejhorší stav, zde už dost lidí vystoupilo," popsal snímek jeho autor, pasažér Matěj.

Pagan k tomu uvedl, že aktuálně jezdí vlaky ČD kvůli pandemii v průměru asi 50 procent obvyklého počtu cestujících a současná kapacita spojů je tak podle něj ve většině případů dostatečná. "Bezpečnost se snažíme maximálně posílit i čištěním a dezinfekcí. Vytíženost jednotlivých spojů i nadále ve spolupráci s objednateli sledujeme a postupně vracíme další opravené jednotky CityElefant na linky, které jsou ve špičkových časech nejvíce vytíženy, a navyšujeme tak jejich kapacitu," řekl. 

České dráhy provozují 82 souprav vlaků CityElefant, 70 z nich slouží pro linky Pražské integrované dopravy, dalších 12 jezdí v Moravskoslezském kraji.

Když dráhy řešily stejný problém s těmito vlaky při sněhové kalamitě v roce 2010, uváděly, že podobné problémy mají i soupravy od jiných výrobců. "Tyto problémy skutečně má většina moderních vlaků v Evropě, třeba německé železnice nás informovaly, že rušily až 50 procent vlaků ICE na některých linkách, právě také z důvodu nedostatku vlakových souprav," uvedl tehdy pro Český rozhlas mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Video: Lidem sněžilo do autobusu, politik jezdil s pluhem a na dálnicích by se dalo lyžovat 

Lidem sněžilo do autobusu, politik jezdil s pluhem a na dálnicích by se dalo lyžovat. Sestřih videí, jak se Česko vypořádává se sněhem. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 24 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy