Startuje měsíc cestování po Evropě zdarma. EU nadělí jízdenku pro mladé, projděte si podrobnosti

on pk on, pk
Aktualizováno 12. 6. 2018 7:18
Od úterý 12. června se lze hlásit do projektu DiscoverEU. Tady jsou odpovědi na nejčastější otázky.

Discover EU

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Vybraní Evropané získají k 18. narozeninám možnost cestovat po dobu až třiceti dní do čtyř různých zemí EU se síťovou jízdenkou Interrail (sdružení 37 železničních a trajektových dopravců), plně hrazenou z pokladny Evropské unie. Jízdenka by jinak přišla v průměru na 255 euro (6500 korun).

V rámci unijního projektu nazvaného "Discover EU" tak mají lépe poznat starý kontinent.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy