Mimořádná zpráva

Do prosince má být wi-fi ve všech vlacích CityElefant. Cestující si internet žádali

ČTK ČTK
12. 10. 2021 14:20
České dráhy dokončují instalaci internetového připojení do svých vlaků CityElefant. Z 82 třívozových souprav zbývá dovybavit pět vlaků v Moravskoslezském kraji kraji, což chce společnost stihnout do prosince. V úterý o tom informovaly České dráhy.
Vlak CityEelfant
Vlak CityEelfant | Foto: České dráhy

Podle dřívějších zpráv dopravce jsou náklady na vybavení u každého vlaku v řádu nižších jednotek milionů korun. Vlaky CityElefant ČD využívají hlavně v pražské a moravskoslezské regionální dopravě.

"Připojení k internetu prostřednictvím wi-fi sítě je jednou z nejžádanějších doplňkových služeb na palubě našich vlaků, proto jsme ji ve spolupráci s objednavateli regionální dopravy v Praze, ve Středočeském a v Moravskoslezském kraji zavedli i v jednotkách CityElefant," uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Podle Ješety jde o největší rozšíření této služby na české železnici, protože vlaky CityElefant denně přepraví zhruba pětinu všech cestujících na železnici v Česku.

CityElefanty obsluhují páteřní S linky Pražské integrované dopravy z hlavního města do Kolína přes Český Brod i přes Nymburk, do Milovic, Benešova u Prahy, Berouna a do Kralup nad Vltavou a dále až do Ústí nad Labem. Obsluhují také některé vlaky do Přelouče a Pardubic.

V Moravskoslezském kraji jezdí na páteřních linkách z Opavy přes Ostravu do Havířova a Českého Těšína, z Ostravy přes Karvinou do Mostů u Jablunkova a na některých spojích ve směru do Studénky.

Dráhy zároveň postupně doplňují pražské soupravy o elektrické zásuvky 230 V 50 Hz pro dobíjení přenosné elektroniky cestujících.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Zemřela slovenská sopranistka Edita Gruberová, bylo jí 74 let

Ve věku 74 let v pondělí v Curychu zemřela známá slovenská sopranistka Edita Gruberová. O úmrtí informovala její rodina. Gruberová se pohybovala na evropských jevištích přes 50 let, svou kariéru ukončila v roce 2019, uvedla agentura DPA.

Gruberová se proslavila v německojazyčných zemích. Působila například v Bavorské státní opeře v Mnichově. V roce 2019 dostala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo.

před 52 minutami

Bidenova vláda požádala nejvyšší soud o zablokování texaského zákazu potratů, zatímco ústavnost opatření se bude projednávat u federálních soudů

Zdroj: ČTK
Další zprávy