Foto: Autobusové nádraží Florenc má narozeniny. Pamatujete si lávku nebo budovatelská hesla?

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Provoz autobusového nádraží v Praze na Florenci začal 17. června 1948. Tehdy se – zpočátku v režii Československých státních drah – začala rozvíjet vnitrostátní silniční doprava osob.
Železničáři vyčlenili pro potřeby autobusů místo, které předtím sloužilo jako uhelné skladiště nedalekého Masarykova nádraží.
Nádraží také dlouho čekalo na vylepšení zanedbaného zevnějšku. Během mnoha dekád let prošlo jen jednou velkou přestavbou, a to na přelomu 60. a 70. let v souvislosti s výstavbou metra a magistrály. (Fotografie z roku 1976.)
Rok 1976.
Foto: ČTK
ČTK Petr Kučera Dan Poláček ČTK, Petr Kučera, Dan Poláček
16. 6. 2018 15:48
Projděte si archivní fotky. Hlavní autobusové nádraží v tuzemsku vzniklo před 70 lety.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy