Aerolinky KLM přeruší prodej letů z Amsterdamu. Tamní letiště nestíhá, chybí personál

ČTK ČTK
26. 5. 2022 16:46
Nizozemské aerolinky KLM až do pondělí přeruší prodej letenek na všechny lety z amsterdamského letiště Schiphol. Třetí nejvytíženější letiště v Evropě je totiž přeplněné kvůli nedostatku bezpečnostních pracovníků. O čtvrtečním prohlášení firmy informovala agentura Reuters.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nizozemská pobočka letecké skupiny Air France-KLM sdělila, že také nabídne zákazníkům, kteří mají letenky na spoje s odletem v příštích třech dnech, možnost jejich letové plány změnit.

Fronty na letišti Schiphol se v posledních týdnech často táhly až do ulice. Cestující museli čekat hodiny, než mohli absolvovat bezpečnostní kontrolu.

Letištěm Schiphol prošlo v roce 2019 přes 70 milionů pasažérů a bylo nejrušnějším evropským letištěm podle počtu odbavených letadel. V době pandemie covidu-19 se ale počet cestujících dramaticky propadl. Od letošního března, kdy v zemi přestala platit většina protipandemických opatření, počet pasažérů opět rapidně stoupá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
Další zprávy