Dokument: Přečtěte si prohlášení Ivana Kočárnika

Ekonomika Ekonomika
11. 9. 2009 14:46
Kočárnik rezignoval na funkci předsedy dozorčí rady ČSA

Dokument - Přečtěte si plné znění prohlášení Ivana Kočárníka k jeho rezignaci na funkci předsedy a člena Dozorčí rady ČSA.


Prohlášení

ČSA procházejí v současné situaci složitým obdobím.

Jeho složitost je dána zejména dvěma faktory. Jednak jsou to chyby předchozího vedení spočívající zejména v nákupu nadměrného počtu letadel, pro které nebylo efektivní využití, a v podpisu odbory vynucené kolektivní smlouvy na roky 2005-2007, která obsahovala pro společnost smrtící nárůsty mezd a nákladů (dodnes společnost zatěžujících). Druhým faktorem je současná hospodářská krize drtivě se projevující i na celosvětovém trhu letecké přepravy.

Potřebovaly-li ČSA restrukturalizaci a snížení nákladů v předchozích letech, dnes ji potřebují s mnohonásobně větší naléhavostí jak co do času, tak co do hloubky. Plán restrukturalizace připravený managementem a schválený Dozorčí radou společnosti je náročný, ale pokud se bude realizovat, může společnost ČSA zachránit.

Vzhledem k tomu, že se odbory ČSA bohužel s velkou pomocí státních úředníků i některých členů vlády chystají  realizaci této restrukturalizace brzdit či jí zabránit, nemohu s plnou odpovědností vykonávat své povinnosti v Dozorčí radě ČSA. Proto jsem se rozhodl na svou funkci rezignovat.

Ivan Kočárník, Vonoklasy 11.září 2009

 

Právě se děje

Další zprávy