Dobrovolní hasiči získají nárok na nemocenskou, podpořila je vláda

Ekonomika Ekonomika
11. 5. 2016 14:20
Pokud dobrovolní hasiči onemocní nebo se zraní v důsledku zásahu, budou mít nově nárok na nemocenskou, a to ve výši 100 procent svého vyměřovacího základu – tedy stejně jako profesionální hasiči. Rozhodla o tom vláda, když tento bod doplnila do projednávané novely zákona o nemocenském pojištění. Vláda tím podle premiéra Bohuslava Sobotky vysílá jasný signál, že si často velmi nebezpečné a náročné práce dobrovolných hasičů, kterou vykonávají pro zajištění bezpečnosti občanů v regionech České republiky, váží. Odhadované náklady jsou desítky tisíc korun ročně. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska mělo v roce 2015 podle své výroční zprávy 354 650 členů - 299 856 dospělých a 54 794 dětí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 minutami

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu. Uvedl to Tuskův mluvčí, podle něhož jednání o brexitu skončila. Summit schválil politickou deklaraci.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy