Dubaj představila plány obřího obchodního domu za čtyřicet miliard. Podívejte se, co nabídne

V Dubaji plánují největší obchodní centrum na světě. Díky technologiím má na nákupy přivést i mladší generace. Podívejte se, jak bude vypadat.
V Dubaji vznikne největší a nejmodernější obchodní centrum na světě | Video: EmaarDubai

Dubaj - Poblíž zátoky Dubai Creek v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů vznikne největší a nejmodernější obchodní centrum na světě. Na ploše zhruba stovky fotbalových hřišť mimo jiné nalezneme také největší čínskou čtvrť na Blízkém východě.

Obchodní centrum v srdci tamního přístavu bude cílit na zákazníky především díky technologiím. Vedle 3D projekce slibuje například nákup zboží pomocí mobilního telefonu a dovážku pomocí dronů. Technologie mají za cíl přilákat do obchodního domu mladší generace.

Vizualizace nového nákupního centra Dubai Square.
Vizualizace nového nákupního centra Dubai Square. | Foto: Emaar Properties / Bm.com

"Dubajské náměstí posouvá hranice moderního maloobchodu a trávení volného času díky využití moderních technologií," řekl CNN mluvčí Emaar Properties, která stojí za budováním přístavu v zátoce Dubai Creek. "Místo je navrženo pro novou éru zákazníků, kteří jsou zvyklí na moderní technologie," dodala.

Stavba je inspirována známými nákupními destinacemi a nabízí plynulé propojení vnějších a vnitřních prostranství. Obchodní centrum vyjde na zhruba dvě miliardy dolarů (44 miliard korun).

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

před 54 minutami

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy