Doba prodeje hudby v obchodech je pryč. Bontonland končí, vstupuje do likvidace

Ekonomika Ekonomika
30. 9. 2019 17:51
Tradiční prodejce hudebních nosičů Bontonland po čtvrt století na trhu končí. Akcionáři společnosti rozhodli o dobrovolné likvidaci. O útlumu činnosti podle majitelů rozhodla zhoršující se situace na trhu hudebních nosičů.
"Provoz maloobchodní sítě tak bude zachován do konce letošního roku," uvedl statutární ředitel firmy Lešek Wronka.
"Provoz maloobchodní sítě tak bude zachován do konce letošního roku," uvedl statutární ředitel firmy Lešek Wronka. | Foto: ČTK

Píše o tom deník E15, kterému informace potvrdil likvidátor Marek Odrobina. "Během likvidace bude likvidátor Marek Odrobina zpeněžovat majek společnosti, vymáhat pohledávky a hradit jejich závazky. Provoz maloobchodní sítě tak bude zachován do konce letošního roku," uvedl statutární ředitel firmy Lešek Wronka ve sdělení pro obchodní partnery. Jeho kopii má E15 k dispozici.

Foto: Bontonland

Přibližně do 15. ledna 2020 pak bude firma dál utlumovat činnost a síť má být převedena zájemcům o její provoz, popřípadě budou podle Wronky aktivity ukončeny, píše server.

Největší tuzemskou síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami Bontonland koupil producent Lešek Wronka v roce 2011. V současné době Bontonland provozuje přes deset kamenných prodejen a internetový obchod.

Na začátku září server E15 informoval o tom, že Bontonland vytvořil s hudebním vydavatelstvím Supraphon společnou firmu Supraphon Entertainment, do které obě společnosti vložily své internetové obchody. Oba zakladatelské subjekty v ní mají shodný podíl.

 

Právě se děje

Další zprávy