Další náhrada za Rusy. Do Karlových Varů začne létat linka z Izraele

ČTK ČTK
14. 12. 2016 12:50
Po lince do Düsseldorfu jde o další linku, která by po výrazném úbytku ruské klientely měla získat pro Karlovy Vary nové lázeňské hosty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Filip Harzer

Karlovy Vary - Do Karlových Varů začne od června příštího roku létat pravidelná linka z izraelského Tel Avivu. Po dohodě o lince do Düsseldorfu jde o další linku, která by po výrazném úbytku ruské klientely měla získat pro Karlovy Vary nové lázeňské hosty. Novinářům to dnes řekl primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Linka bude létat od června do poloviny září, vždy jednou týdně v úterý. Zajišťovat ji bude Boeing 737 o kapacitě 183 míst. Celkem by tak za sezonu mohlo do Karlových Varů přijet přes 2000 lázeňských hostů z Izraele," popsal Kulhánek.

Izraelští lázeňští hosté přitom patří mezi ty s nejdelšími pobyty. Zatímco průměrná dobu pobytu zahraničního lázeňského hosta je podle Kulhánka v Karlových Varech sedm dní, Izraelci zde tráví průměrně 12 dní. V délce pobytu jsou tak hned za hosty z Ruska a rusky mluvících zemí

Ačkoli úbytek ruské klientely nahradily karlovarské hotely hosty z Německa nebo z Česka, tito hosté co do délky pobytu ruským klientů konkurovat nemohou. Delší pobyt znamená většinou i více utracených peněz a pro lázeňské domy zase nižší náklady.

Podle primátora je přitom už nyní velká část kapacity nové linky zarezervovaná. Dává to tak naději, že by se linka mohla nejen udržet, ale možná za rok i rozšířit.

Na zavedení linky se podílely Karlovy Vary, Karlovarský kraj a Letiště Karlovy Vary, které patří kraji. Finanční záruku linky poskytne sdružení pro podporu nových linek, do něhož přispívají město i kraj, Karlovy Vary letos dvěma miliony korun. Pokud však linka bude úspěšná, nebude třeba zálohu vyplatit.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Odbory: Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Vyjádření firmy zjišťujeme. Škoda Auto zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku asi 34 000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy