reklama
 
 

Další software v dieselových autech z koncernu VW. Americký úřad šetří, k čemu je

10. 10. 2015 7:13
VW velmi nedávno poskytl úřadu velmi předběžné informace o pomocném zařízení pro regulaci emisí, uvedl mluvčí americké Agentury pro ochranu životního prostředí. Zatím není jasné, zda jde o dovolený prostředek, nebo o další software umožňující manipulace.

Washington - Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) prošetřuje další softwarový program pro regulaci emisí v automobilech německého koncernu Volkswagen.

Podle zdroje agentury Bloomberg obeznámeného se situací jde o software, jímž jsou vybaveny stejné automobily, u kterých již Volkswagen přiznal instalaci jiného softwaru umožňujícího manipulovat s emisními testy.

"VW velmi nedávno poskytl úřadu velmi předběžné informace o pomocném zařízení pro regulaci emisí," uvedl mluvčí EPA Nick Conger. Dodal, že úřad nyní zkoumá účel tohoto zařízení.

Podle agentury DPA zatím není jasné, zda jde o dovolený prostředek pro regulaci emisí, nebo o další software umožňující manipulace s testy.

Skandál kolem Volkswagenu vypukl 18. září, kdy EPA německý koncern obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen poté přiznal, že tento software instaloval do zhruba 11 milionů aut po celém světě.

Největší skandál v 78leté historii Volkswagenu snížil cenu akcií automobilky o více než třetinu a donutil k odchodu dlouholetého generálního ředitele Martina Winterkorna.

autor: ČTK | 10. 10. 2015 7:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama