Foto: Čtyři mauritie v Praze. Nesahat, nefotit s bleskem. Začala světová výstava poštovních známek

Foto: Čtyři mauritie v Praze. Nesahat, nefotit s bleskem. Začala světová výstava poštovních známek
Největší lákadlo světové filatelistické výstavy Praga 2018. Nesahat, nefotografovat s bleskem.
Pod neprůstřelným sklem čtyři z osmadvaceti známých mauritiů. Už dlouho jich tolik pohromadě nebylo.
Dva oranžové nalepené na nejdražším dopise světa, odeslaném z ostrova Mauritius do indické Bombaje.
Je to jediný dopis, na kterém jsou dvě červené známky. Je nejdražší na světě. V roce 1968 byl prodán v aukci v USA za ekvivalent, který tehdy odpovídal 300 kilogramům zlata.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek ČTK Ludvík Hradilek, ČTK
15. 8. 2018 12:42
Modrý i červený mauritius a k tomu bombajský dopis s dvěma jednopencovými nejslavnějšími poštovními známkami světa jsou vystaveny v Praze. Půjčil je sem neznámý český investor.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 58 minutami

Rada Evropy požaduje urychlené nezávislé vyšetřování smrti Roma v Teplicích

Rada Evropy vyzývá (RE) k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku. Uvedl to v tiskovém prohlášení mluvčí generální tajemnice organizace. Podle RE jsou záběry z incidentu znepokojující a vyvolávají mnoho otázek.

"Rada Evropy vyzývá k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření nedávného úmrtí Roma v České republice poté, co ho zadržela policie. Záběry pořízené 19. června v Teplicích, v České republice, ukazující zákrok policie proti Romovi, který později zemřel v sanitce, jsou znepokojující a vyvolávají mnoho otázek ohledně okolností tohoto tragického incidentu," uvedl v prohlášení mluvčí Daniel Höltgen.

"Romové jsou největší menšinou v Evropě a Rada Evropy se dlouhodobě zapojuje do spolupráce s vládami a romskou komunitou na ochraně Romů před diskriminací a na podpoře jejich integrace a zapojení do společnosti," zdůraznil dále mluvčí organizace, která mimo jiné usiluje o udržování a rozvoj základních lidských práv a svobod.

Policejní zásah prošetři také zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Zaměří se na přiměřenost použití donucovacích prostředků. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ohledně zákroku v Teplicích zopakoval podporu policistům, věc podle něj vyšetřuje odbor vnitřní kontroly. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy