Foto: Čtyři mauritie v Praze. Nesahat, nefotit s bleskem. Začala světová výstava poštovních známek

Foto: Čtyři mauritie v Praze. Nesahat, nefotit s bleskem. Začala světová výstava poštovních známek
Největší lákadlo světové filatelistické výstavy Praga 2018. Nesahat, nefotografovat s bleskem.
Pod neprůstřelným sklem čtyři z osmadvaceti známých mauritiů. Už dlouho jich tolik pohromadě nebylo.
Dva oranžové nalepené na nejdražším dopise světa, odeslaném z ostrova Mauritius do indické Bombaje.
Je to jediný dopis, na kterém jsou dvě červené známky. Je nejdražší na světě. V roce 1968 byl prodán v aukci v USA za ekvivalent, který tehdy odpovídal 300 kilogramům zlata.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek ČTK Ludvík Hradilek, ČTK
15. 8. 2018 12:42
Modrý i červený mauritius a k tomu bombajský dopis s dvěma jednopencovými nejslavnějšími poštovními známkami světa jsou vystaveny v Praze. Půjčil je sem neznámý český investor.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy