ČSA přes zimu omezí lety na Východ. Dočasně ruší tři linky

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
17. 10. 2014 12:01
Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty společnost eviduje.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Archiv ČSA

Praha - České aerolinie přestanou na zimu létat do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty. Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách společnost eviduje. Spoje tak budou nadále provozovat pouze přes léto, uvedl server iDnes.cz.

"Propad v rezervacích na zimu byl takový, že dává smysl létat do těchto destinací jen v letním letovém řádu,“ uvedl ČSA Dan Šabík.

Celkem budou ČSA do zemí bývalého Sovětského svazu přes zimu provozovat sedm linek: do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Kyjeva, Samary, Rostova na Donu a do Ufy. Ve srovnání s loňským rokem ubude zhruba třetina kapacity.

Pokles zájmu cestujících na linkách do Ruska a okolních zemí registrují České aerolinie od letošního jara ve spojitosti s bezpečnostní situací na východě Ukrajiny. V březnu kvůli tomu zrušily spojení do ukrajinské Oděsy.

Poklesem cestujících na linkách na Východ dopravce odůvodnil nedávno oznámené propouštění ve společnosti, které má postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu letušek a stevardů.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy