ČOI zakázala prodej reflexního pásku, který málo odráží světlo

ČTK ČTK
3. 5. 2018 10:10
Výrobek byl prodáván bez obalu, nebyl opatřen označením CE ani žádným jiným značením.
Reflexní pásek nedostatečně odráží světlo.
Reflexní pásek nedostatečně odráží světlo. | Foto: ČOI

Praha - Na českém trhu byl v prodeji reflexní pásek, který odráží málo světla. Za tmy na silnici tak řidiči při jeho použití nemusí chodce zaregistrovat včas a mohou ho srazit nebo zranit. Česká obchodní inspekce (ČOI) prodejcům nařídila jeho stažení z prodeje. Jako distributor výrobku je uveden Le Viet Hoa.

Pásek je z měkkého plastu o rozměrech 22 x 3 cm. Reflexní vrstva je v červené barvě, zadní strana pásky je bílá. Výrobek byl prodáván bez obalu, nebyl opatřen označením CE a žádným jiným značením, ani povinnými informacemi poskytovanými výrobcem.

Výrobek není v souladu s technickými požadavky na osobní ochranné prostředky. Výrobek byl nahlášen do systému RAPEX.

Na českých silnicích loni zemřelo 502 lidí, chodců v důsledku nehody zemřelo 101.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy