Co chystají developeři v Praze? Úřad chce seznámit veřejnost s plány

ČTK ČTK
4. 8. 2016 13:10
Nové pracoviště s názvem Kemp, ve kterém se odborníci i laici budou moci seznámit s aktuálními depeloperskými projekty, vznikne v Praze. Lidé budou moci kromě přednášek navštívit také knihovnu či kavárnu. Vybudování Kempu vyjde na 21 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Šporkovský palác

Praha - V Praze vznikne nové pracoviště s názvem Kemp, kde se bude odborná i laická veřejnost moci seznámit s aktuálními developerskými projekty. Lidem bude sloužit přednáškový a výstavní prostor, kavárna a knihovna.

Veřejnosti se otevře na přelomu roku, řekla náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Vybudování Kempu vyjde na 21 milionů korun.

Pracoviště bude umístěno v prostorách městského Institutu plánování a rozvoje (IPR) v Emauzích. Fungovat bude jako centrum architektury a urbanismu, kde se veřejnost potká s odborníky a třeba i investory.

Aktuální výstavy doprovodí interaktivní a digitální prvky. "Byli bychom rádi, kdyby jedna z prvních výstav byla věnována novému územnímu plánu," řekla Kolínská. "Institut plánování a rozvoje se tak víc otevře lidem, bude moci prezentovat svoji práci," doplnila.

IPR vznikl z útvaru rozvoje města za primátora Tomáše Hudečka (nestraník, tehdy TOP 09). Institut má kromě přípravy nového územního plánu řešit urbanistický rozvoj města. Právě kvůli přípravě plánu čelí kritice od politické reprezentace i radnic. IPR se profiluje jako odborné pracoviště se zaměřením na výzkum v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Roční rozpočet je asi 300 milionů korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy