Rozjetá česká ekonomika láká Bulhary, Rumuny i Maďary. Vydělají si i 65 tisíc korun

Adéla Očenášková ČTK Adéla Očenášková, ČTK
19. 1. 2020 14:24
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím. V roce 2018 vzrostl jejich počet na 12,4 procenta a loni v pololetí přesáhl 13 procent. Ve větší míře se tu usazují lidé ze zemí mimo Evropskou unii. Podívejte se na nejaktuálnější data o cizincích v Česku, uveřejněná Českým statistickým úřadem (ČSÚ).
Věková struktura cizinců v ČR
Věková struktura cizinců v ČR | Foto: Ředitelství služby cizinecké policie

Pohlaví a věk

Přes čtyři desetiny (43,2 procenta) cizinců v Česku tvoří ženy. Menší počet žen je ještě o něco mladší než muži. Mezi cizinci-zaměstnanci převažují muži s 63,2 procenta.

Cizinci v ČR jsou často lidé mladšího produktivního věku, tedy osoby ve věku 30 až 39 let. Jde o 25,7 procenta cizinců. Velmi nízký (5,4 procenta) je pak podíl lidí ve věku přes 65 let. Počet cizinců v předproduktivním věku dosahuje čtrnácti procent.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se v příští sezoně posune v mistrovství světa do vyšší kategorie Moto2, podepsal roční smlouvu s týmem Gresini Racing. Devatenáctiletý český reprezentant aktuálně závodí třetí rok v kategorii Moto3. Dohodu o novém angažmá potvrdil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v MS v roce 2018, v další sezoně začal v šampionátu jezdit pravidelně. Jeho nejlepším výsledkem je druhé místo z letošní Velké ceny Francie v Le Mans, v průběžném pořadí mu patří 17. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy