Číňan vezl jantar za milion korun. Pražští celníci ho chytli v rychlíku

ČTK ČTK
5. 12. 2017 14:43
Téměř deset kilogramů jantaru objevili v úterý pražští celníci při kontrole mezinárodního rychlíku. V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl schopen předložit doklad o nabytí jantaru ani o jeho původu.
V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl celníkům schopen předložit doklad o nabytí jantaru, ani o jeho původu. Muže proto čeká správní řízení.
V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl celníkům schopen předložit doklad o nabytí jantaru, ani o jeho původu. Muže proto čeká správní řízení. | Foto: ČTK

Praha - Celníci objevili zásilku při běžné kontrole vlaku z Polska. "Dalším šetřením zjistili, že kontraband nevezl poprvé a že zboží měl prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb odeslat mimo území České republiky," uvedl mluvčí pražských celníků Miroslav Pokštefl.

Muže čeká správní řízení. Hodnota je téměř milion korun, řekl Pokštefl.

Jantar je zkamenělá pryskyřice s oblibou využívaná ve šperkařství. V Evropě se vyskytuje především na pobřeží Baltského moře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy