Číňan vezl jantar za milion korun. Pražští celníci ho chytli v rychlíku

ČTK ČTK
5. 12. 2017 14:43
Téměř deset kilogramů jantaru objevili v úterý pražští celníci při kontrole mezinárodního rychlíku. V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl schopen předložit doklad o nabytí jantaru ani o jeho původu.
V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl celníkům schopen předložit doklad o nabytí jantaru, ani o jeho původu. Muže proto čeká správní řízení.
V zavazadle ho převážel muž čínské národnosti, který nebyl celníkům schopen předložit doklad o nabytí jantaru, ani o jeho původu. Muže proto čeká správní řízení. | Foto: ČTK

Praha - Celníci objevili zásilku při běžné kontrole vlaku z Polska. "Dalším šetřením zjistili, že kontraband nevezl poprvé a že zboží měl prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb odeslat mimo území České republiky," uvedl mluvčí pražských celníků Miroslav Pokštefl.

Muže čeká správní řízení. Hodnota je téměř milion korun, řekl Pokštefl.

Jantar je zkamenělá pryskyřice s oblibou využívaná ve šperkařství. V Evropě se vyskytuje především na pobřeží Baltského moře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy