Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Chytrý teploměr od T-Mobile ochrání vaše zboží

T-Mobile
29. 10. 2019 6:00
Potřebujete kontrolovat teplotu a vlhkost potravin či jiného zboží? S tím efektivně pomohou IoT teploměry. Dokážou spolehlivě a dlouhodobě monitorovat úroveň teploty a vlhkosti a v případě nečekané změny vás ihned informují prostřednictvím SMS notifikace či emailu. Umožňují též vytvářet reporty s přehledem naměřených teplot. Za využití takového pomocníka měsíčně zaplatíte jen pár desítek korun.
Foto: T-Mobile

Majitel logistického skladu či prodejny smíšeného zboží, výrobna regionálních potravin s chlazeným skladem, ale také třeba farma s výrobnou sýrů nebo restauratér s velkým chladicím boxem s potravinami za desítky tisíc korun. Ti všichni potřebují mít své zboží v prostoru s konstantní teplotou a v případě problému dostat co nejdřív informaci, že se něco neobvyklého děje. Tuto službu efektivně zvládne zajistit zařízení od T-Mobile, které pořídíte už za 109 korun měsíčně.

Za tuto cenu dostanete IoT teploměr, který dokáže hlídat teplotu i vlhkost. Pokud sledované veličiny překročí předem určené meze, například stoupne teplota kvůli závadě chladicího zařízení nebo výpadku elektřiny, během krátké chvíle nahlásí přes SMS, emailem nebo i hlasovým voláním, že teplota nebo vlhkost překročily nastavené hodnoty. Majitel tak má možnost situaci okamžitě řešit a zabránit škodám.
Zařízení využívá pro komunikaci digitální síť pro internet věcí Sigfox, jejíž signál pokrývá celou Českou republiku. V ní může měřicí zařízení bez napojení na elektřinu fungovat na baterii řadu měsíců a někdy i několik let. Vliv na výdrž má četnost odesílání dat. Interval lze nastavit třeba na jednu zprávu za 30 minut, ale také za 24 hodin.

Zařízení se dá ovládat na dálku z chytrého mobilu v aplikaci IoT Manager. Ta zobrazí a exportuje naměřená data, nastaví alarmy či konfiguruje zařízení prakticky odkudkoliv. Orientace v aplikaci je jednoduchá a intuitivní, takže ji zvládne ovládat skutečně každý.

Hlavní charakteristiky chytrého teploměru

 • Zaznamenávání teplot a vlhkosti:

  Přehledné zobrazení v grafu s možností exportu naměřených dat z aplikace.
 • Okamžité zasílání alarmů:

  Pomocí SMS nebo telefonním hovorem v případě překročení limitů.
 • Dlouhodobá výdrž baterie:

  Teploměr vydrží až 10 let bez výměny
  baterií v závislosti na četnosti měření.
 • Snadná instalace:

  Teploměr se nemusí propojovat pomocí kabelů ani napojovat k lokální síti wifi. Není nutná odborná instalace.
 • Jednoduché ovládání:

  Internetový portál k nastavení alarmů a exportu dat je velmi jednoduchý a intuitivní.

Cena: T-Mobile nabízí tři druhy chytrých teploměrů. Prémiová verze, která obsahuje i externí sondu použitelnou do mrazáku či vody, stojí 149 Kč měsíčně. Více informací na www.t-mobile.cz/podnikatele-firmy/iot

Foto: T-Mobile

Z reakcí uživatelů chytrého teploměru

"Hledali jsme kvalitní a spolehlivé řešení měření teploty ve skladech surovin pro potravinářskou a farmaceutickou výrobu, kterým jsme chtěli nahradit do té doby užívané teploměry a vlhkoměry. Chtěli jsme mít především online přístup k datům, možnost jejich snadné analýzy a exportu, v případě potřeby poskytnout tato data třetím stranám a současně nezávislost na ne vždy spolehlivém připojení přes wifi, které jsme do té doby používali. Využili jsme nabídku T-Mobile IoT teploměrů a nainstalovali jsme jich devět na různá místa ve skladech, a to na základě zpracované teplotní mapy. Na tomto řešení oceňujeme zejména jednoduchý online přístup k datům z jednotlivých teploměrů a možná nastavení automatických varovných zpráv v případě překročení teploty či teplotního intervalu. Rozhodně je to jednoduché a efektivní řešení pro všechny, kdo potřebují, nebo ze zákonných důvodů musí, sledovat teplotu a vlhkost ve svých provozech."
Tomáš Vysoký, finanční a provozní ředitel společnosti Barentz, spol. s r. o.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy