Chystá se realitní obchod desetiletí

ČTK, eko
20. 12. 2005 10:57
Tokio - Největší světová pojišťovna American International Group (AIG) jedná o koupi nemovitostí v centru japonského hlavního města v hodnotě zhruba 3,5 miliardy dolarů (téměř 90 miliard Kč).

Pokud se s developerskou společností Mori Trust dohodne, pak se podle výzkumné firmy Dealogic stane nákup tokijské budovy a souvisejích pozenků největší světovou realitní transakcí od roku 1995.

Společnost Mori uvpřesnila, že jednání zahrnují 19patrovou budovu Marunouchi Trust Tower North a sousední pozemek, kde by měla být v březnu 2008 dokončena 37patrová budova. Transakce by podtrhla lepšící se vyhlídky japonského trhu s nemovitostmi, který se více než deset let potýkal s poklesem cen.

Ceny pozemků pro komerční i bytové účely v Tokiu zaznamenaly ve 12 měsících do července první nárůst za 15 let. Po dlouhé době rovněž vzrostly investiční výnosy z japonských komerčních nemovitostí. Tento vývoj společně s oživením japonské ekonomiky přilákal zájem zahraničních investorů, kteří prostřednictvím soukromých investičních fondů nakupují kancelářské budovy, hotely a letoviska.

Zdroj z AIG jednání o koupi tokijských nemovitostí potvrdil, odmítl však poskytnout podrobnosti. Společnost AIG již do nemovitostí v Japonsku investovala více než 500 miliard jenů (přes 100 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

Zprávy o jednání vedly k prudkému nárůstu cen akcií japonských realitních společností. "Realitní tituly pravděpodobně přitáhnou více kupců, protože investoři nyní preferují firmy zaměřené na domácí trh před technologickými společnostmi," prohlásil manažer Šindži Igaraši z obchodního oddělení makléřské společnosti Chuo Securities.#reklama

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy