Babišova Synthesia zvýšila tržby na 3,72 miliardy korun

ČTK ČTK
28. 1. 2015 11:28
Podnik tržby zvýšil meziročně o 360 milionů korun. Letos plánuje zhruba pětiprocentní růst.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Synthesia

Pardubice - Chemička Synthesia vloni utržila 3,72 miliardy korun. Tržby meziročně zvýšila o 360 milionů korun. Letos podnik, který patří k největším zaměstnavatelům v regionu, plánuje zhruba pětiprocentní růst tržeb.

Novinářům to dnes řekl generální ředitel Josef Liška. Společnost patří od roku 2002 koncernu Agrofert Andreje Babiše.

"Naše hospodaření je dlouhodobě ziskové a roste řádově i o desítky procent. V poslední době jsme se soustředili na výrobu výrobků s vysokou přidanou hodnotou," dodala finanční ředitelka Dagmar Ševčíková.

Synthesia existuje 95 let, aktuálně vyváží více než 80 procent zboží do 60 zemí světa a má více než 1000 zákazníků. Firma dodává produkty do odvětví nátěrových hmot a tiskových barev, barviv pro textilie, papírenský a kožedělný průmysl. Vyrábí nitrocelulózu, oxycelulózu a organické chemikálie.

Podnik zaměstnává 1650 lidí, v dceřiné firmě VUOS pracuje 250 lidí. Synthesia spravuje v Semtíně a Rybitví průmyslovou zónu SemtiZone, kde kromě ní podniká více než stovka subjektů s přibližně 4000 zaměstnanci.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy