Létání "na stojáka". Italové vymysleli, jak do letadel vměstnat o pětinu víc lidí

ČTK ČTK
9. 4. 2019 7:31
Italská firma Avio Interiors představila na veletrhu v Hamburku prototyp nové verze sedadel pro letadla, která mají vyšší sklon, a cestující tak absolvují let téměř vestoje. Cílem návrhu je ušetřit co nejvíce místa, a tím umožnit vyšší obsazenost letadel. Podle vyjádření firmy, které cituje britský list Independent, bude komfort cestujících "přijatelný".
Sedadla na stání | Video: China Morning Post

Letadla vybavená těmito sedadly by měla pojmout až o 20 procent více cestujících díky tomu, že prostor na nohy lze zmenšit o 12 centimetrů oproti normálním sedadlům. Rozestup mezi sedadly tedy bude 58 centimetrů.

Zavedena by měla být pouze v letadlech, která jsou určena pro krátké lety. Firma se chlubí tím, že jejich sedadla jsou dvakrát lehčí než ta klasická, a mají také jednodušší design, a tím snazší údržbu.

Uvedením nové verze sedadel reaguje firma na trend zmenšování prostoru pro nohy u mnoha leteckých společností. Šetřit místem se nesnaží jen nízkonákladové společnosti jako EasyJet či Ryanair, ale u kratších letů například i British Airways nebo American Airlines.

 

Právě se děje

Další zprávy