Cestování vlakem o prázdninách zkomplikují výluky. Je jich víc než obvykle, upozornily dráhy

ČTK ČTK
2. 7. 2018 13:07
Kromě regionálních tratí se výluky dotknou spojení z hlavního města do Berouna, Nymburka či Neratovic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Železniční dopravu v Praze a Středočeském kraji poznamená o letošních prázdninách řada výluk. Kromě regionálních tratí se dotknou spojení z hlavního města do Berouna, Nymburka či Neratovic. Množství výluk je letos větší než obvykle, uvedly v dnešní společné tiskové zprávě České dráhy, Správa dopravní železniční cesty, společnost Ropid a Středočeský kraj.

Na hlavní trati z Prahy do Berouna dnes začala oprava úseku mezi Řevnicemi a Karlštejnem. Osobní vlaky proto budou do 11. července jezdit v hodinových intervalech podle zvláštního jízdního řádu. Výluka na trati z Prahy do Berouna se v srpnu dotkne i rychlíků do Plzně. Od 16. do 25. srpna je mezi Prahou a Berounem nahradí autobusy. O víkendech budou rychlíky do Plzně odjíždět z hlavního města o čtvrt hodiny dříve než obvykle.

Opravy čekají také trať z Prahy-Smíchova do Berouna přes Nučice. Od 4. do 15. srpna zde budou vozit cestující místo vlaků autobusy.

Série výluk čeká v létě trať mezi Prahou a Nymburkem přes Lysou nad Labem. Kvůli opravám kolejí a troleje jezdí na trati jen osobní vlaky linky S2 z Prahy do Kolína.

Více než měsíc, od 21. července do 2. září, bude výluka komplikovat provoz na trati z Prahy do Neratovic. Osobní vlaky do Mělníka a Mladé Boleslavi budou v tomto úseku nahrazeny autobusy, stejně jako většina rychlíků do Tanvaldu.

Do 13. července je kvůli opravám kolejí mimo provoz linka S41 z pražské Hostivaře do Roztok. Od 14. července do 2. září budou vlaky do Roztok končit už na Podbabě.

Letní výluky se dotknou také Mladoboleslavska. První tři týdny v červenci budou železničáři měnit pražce a opravovat koleje mezi Mnichovým Hradištěm a Loukovem. Od 5. do 16. července budou mezi mladoboleslavským hlavním nádražím a Debří měnit most. Výměna mostu omezí také provoz vlaků v Mladé Boleslavi mezi tamním hlavním nádražím a zastávkou Mladá Boleslav město, a to od 5. do 26. července.

V polovině srpna se na dva měsíce uzavře trať mezi Nižborem a Roztoky u Křivoklátu. Nepřetržitá výluka začne 17. srpna a skončí 15. října. Výluka v létě čeká i trať mezi mezi Slaným a Zlonicemi na Kladensku.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy