Český Vodafone má nového šéfa, povede ho Petr Dvořák

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
9. 2. 2018 14:35
Novým generálním ředitelem české pobočky Vodafonu se stal pětačtyřicetiletý Petr Dvořák, který byl dosud dočasně pověřený řízením firmy. Funkci převzal po Jiřím Báčovi, který z osobních důvodů rezignoval v lednu. Dvořák dosud ve Vodafonu působil jako viceprezident pro nefiremní zákazníky. Z této pozice měl na začátku letošního roku přejít do čela firmy Vodafone Malta. Na toto místo bude Vodafone hledat jiného kandidáta. Dvořák dříve působil jako manažer ve společnosti Lybar, v marketingu Nestlé či ve společnosti T- Mobile.
Petr Dvořák.
Petr Dvořák. | Foto: Vodafone.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy