Českou poštu dál povede její dočasný ředitel Martin Elkán

ČTK ČTK
13. 6. 2014 11:32
Hlavním úkolem bude vyřešit provoz ztrátových poboček nebo doplňkový prodej na poštách.
Martin Elkán, v pozadí Milan Chovanec
Martin Elkán, v pozadí Milan Chovanec | Foto: ministerstvo vnitra

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) definitivně jmenoval generálním ředitelem České pošty bývalého ředitele obchodu a marketingu Martina Elkána, který už vedl poštu dočasně od dubna. Tehdy nahradil Petra Zatloukala, který po dohodě s Chovancem rezignoval.

Elkán má pomoci poště vyřešit problémy, se kterými se v poslední době potýká. Musí si poradit s provozem ztrátových poboček za situace, kdy stát požaduje zachování rozsahu poštovní sítě, nastavit systém doplňkového prodeje na poštách, posílit spolupráci s obchodními partnery nebo vyjednat s odbory kolektivní smlouvu na příští rok.

Odboráři si změnu chválí

Právě odbory Elkánovo jmenování vítají. "Z pohledu převážné většiny lidí je to určitě pozitivní už vzhledem k tomu, že pošta potřebovala člověka, který je s firmou spojený delší dobu a může tomu dát vedle toho profesního i lidský rozměr," řekl předseda Poštovního podnikového koordinačního odborového výboru Karel Koukal.

Podotkl, že odboráři chtějí s vedením jednat o zvýšení tarifních mezd, které se v posledních několika letech neupravovaly.

Nově jmenovaný generální ředitel nastoupil do České pošty v roce 1996 po krátkém působení v Českomoravské stavební spořitelně jako vedoucí marketingu.

V následujících letech se mimo jiné věnoval řízení obchodní činnosti v regionech, ale i produktovému marketingu a marketingové komunikaci se zákazníky. Od roku 2010 byl vrchním ředitelem divize pro obchod a marketing a o rok později jej Zatloukal zároveň jmenoval svým zástupcem.

Pošta je největším zaměstnavatelem v Česku, aktuálně v ní pracuje přes 32 tisíc lidí. Roční tržby státního podniku se pohybují okolo 20 miliard korun, společnost hospodaří se ziskem v řádu stovek milionů korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy