Českou poštu dál povede její dočasný ředitel Martin Elkán

ČTK ČTK
13. 6. 2014 11:32
Hlavním úkolem bude vyřešit provoz ztrátových poboček nebo doplňkový prodej na poštách.
Martin Elkán, v pozadí Milan Chovanec
Martin Elkán, v pozadí Milan Chovanec | Foto: ministerstvo vnitra

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) definitivně jmenoval generálním ředitelem České pošty bývalého ředitele obchodu a marketingu Martina Elkána, který už vedl poštu dočasně od dubna. Tehdy nahradil Petra Zatloukala, který po dohodě s Chovancem rezignoval.

Elkán má pomoci poště vyřešit problémy, se kterými se v poslední době potýká. Musí si poradit s provozem ztrátových poboček za situace, kdy stát požaduje zachování rozsahu poštovní sítě, nastavit systém doplňkového prodeje na poštách, posílit spolupráci s obchodními partnery nebo vyjednat s odbory kolektivní smlouvu na příští rok.

Odboráři si změnu chválí

Právě odbory Elkánovo jmenování vítají. "Z pohledu převážné většiny lidí je to určitě pozitivní už vzhledem k tomu, že pošta potřebovala člověka, který je s firmou spojený delší dobu a může tomu dát vedle toho profesního i lidský rozměr," řekl předseda Poštovního podnikového koordinačního odborového výboru Karel Koukal.

Podotkl, že odboráři chtějí s vedením jednat o zvýšení tarifních mezd, které se v posledních několika letech neupravovaly.

Nově jmenovaný generální ředitel nastoupil do České pošty v roce 1996 po krátkém působení v Českomoravské stavební spořitelně jako vedoucí marketingu.

V následujících letech se mimo jiné věnoval řízení obchodní činnosti v regionech, ale i produktovému marketingu a marketingové komunikaci se zákazníky. Od roku 2010 byl vrchním ředitelem divize pro obchod a marketing a o rok později jej Zatloukal zároveň jmenoval svým zástupcem.

Pošta je největším zaměstnavatelem v Česku, aktuálně v ní pracuje přes 32 tisíc lidí. Roční tržby státního podniku se pohybují okolo 20 miliard korun, společnost hospodaří se ziskem v řádu stovek milionů korun.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy