reklama
 
 

Česká zbrojovka dodá mexické policii zbraně za 180 milionů

8. 7. 2014 6:45
Pušku Bren zatím zavedla do výzbroje jen česká armáda, podnik se však účastní také tendru na přezbrojení francouzské armády.

Uherský Brod - Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyrobí pro mexickou federální policii 2600 útočných pušek Bren a 5000 pistolí CZ P-09 za celkem 180 milionů korun.

Pro pušku Bren, vyvinutou před pěti lety jako náhrada za československé samopaly vzor 58, je to první kontrakt na dodávku do zahraničí. Napsaly to úterní Hospodářské noviny (HN).

Mexická policie si vzala české zbraně na zkoušku a pak Českou zbrojovku přímo oslovila, řekl deníku generální ředitel firmy Lubomír Kovařík.

S puškou Bren se nyní podnik účastní také tendru na přezbrojení francouzské armády, v němž jde o dodávku 160 000 kusů zbraní v příštích deseti letech. Do výzbroje pušku Bren zatím zavedla jen česká armáda.

Česká zbrojovka podle Kovaříka letos plánuje vyrobit zhruba čtvrt milionu zbraní. Pracuje mimo jiné na objednávce 130 000 pistolí pro egyptskou policii.

Česká zbrojovka je jednou z největších českých zbrojařských firem, zaměstnává asi 1600 lidí. Firma má mateřský závod v Uherském Brodě, v Brně montuje zbraně pro sport a lov. Některé součástky vyrábí v Polsku, nedávno ohlásila plán vybudovat poboční závod na středním Slovensku.

Předloni společnost při 181 000 vyrobených zbraních utržila 2,1 miliardy korun.

autor: ČTK | 8. 7. 2014 6:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama