Česká síť s bagetami otevře první pobočku v Německu. Z Dejvic už pronikla i do Dubaje

Ekonomika Ekonomika
3. 10. 2016 12:12
Bageterie Boulevard, která svou první pobočku otevřela v roce 2003 v pražských Dejvicích, má kromě Česka zatím dvě restaurace v Bratislavě a jednu v Dubaji. Nyní vstupuje i na německý trh.
Foto: Bageterie Boulevard

Praha – Český fastfoodový řetězec Bageterie Boulevard vstoupí na německý trh. V půlce října otevře svou první restauraci v Drážďanech v obchodním centru Galerie Dresden. V příštím roce by měly následovat pobočky v Berlíně a Lipsku.

"Po Německu pokukujeme už dlouho a věříme, že nastal ten správný okamžik. Drážďany jsou velmi blízko českých hranic a pro start je to ideální lokalita. První jednotky si totiž otevřeme sami, následně bychom je chtěli předat do rukou franšízantů, ideálně master-franšízantů, tak jako v Čechách," říká Markéta Krejčíková, manažerka pro franšízu a expanzi Bageterie Boulevard.

Podle ní chce firma v následujících letech v Německu expandovat rychlostí tří nových restaurací za rok.

Firma, která svou první pobočku otevřela v roce 2003 v pražských Dejvicích, už v zahraničí působí, když má dvě restaurace v Bratislavě a jednu v Dubaji. V Česku provozuje celkem 28 poboček, z toho 21 franšíz. Vyznačuje se originálním marketingem, který bagety prodává jazykem bulvárních novin. Například na svou první restauraci poutala sloganem, že na "kulaťáku" v Dejvicích je bomba.

Za projektem stojí český výrobce baget společnost Crocodille, kterou vlastní Petr Cichoň. Firma již v Německu vlastní svůj výrobní závod a v průběhu září v Berlíně otevírá depo.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion chvilek podá žalobu kvůli omezení účasti na demonstracích

Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu se i plánované úterní demonstrace spolku. Milion chvilek to uvedl na twitteru. Účast na demonstraci oznámilo asi 5000 lidí, stát ale zatím kvůli šíření koronaviru povoluje jen akce s počtem účastníků do 300 a od 8. června akce do 500 účastníků.

"Vláda nám všem bere ústavní právo. Zatímco tisíce lidí plní hobbymarkety, hradní nádvoří či zoo, na náměstí se nesmí sejít více než 500 lidí - i když dodrží bezpečnostní opatření," sdělil Milion chvilek na twitteru. "Podle výkladu oslovených ústavních právníků je však takové omezení shromažďovacího práva protiústavní. Proto jsme se rozhodli bránit se demokratickými prostředky a podat správní žalobu, aby o této věci rozhodl soud," doplnil spolek. Dál počítá s konáním demonstrace v úterý 9. června. V pátek spolek zveřejní, jak bude protest vypadat.

Další zprávy