Česká pošta ke konci roku propustí 282 administrativních zaměstnanců

15. 9. 2023 15:32
Česká pošta ke konci roku propustí 282 administrativních zaměstnanců

Českou poštu ke konci roku opustí 282 pracovníků. Z nich drtivá většina pracuje na manažerských a administrativních postech a na podpůrných funkcích. V pátek to uvedl tiskový mluvčí Ivo Vysoudil. Redukce vyplývá ze systémových opatření, která již firma dříve zavedla v souvislosti s rušením 300 poboček a s úpravou délky doručování listovních zásilek. Odchody se budou týkat všech centrálních pracovišť pošty po celé České republice.

"Úspora, které příští rok aktuálním snížením počtu zaměstnanců docílíme, je 200 milionů korun. Postupně pracujeme na dalších opatřeních souvisejících s transformací České pošty," říká pověřený zástupce generálního ředitele České pošty Miroslav Štěpán.

Česká pošta v souladu s platnou legislativou oznámila v pátek 15. září Úřadu práce záměr hromadného propouštění v souvislosti s realizací řady organizačních změn. Stejně jsou informovány odborové organizace působící v rámci České pošty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy